Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Stávka na německé železnici znovu zasáhne i mezistátní spoje z Prahy
Ilustrační foto: archiv

Stávka na německé železnici znovu zasáhne i mezistátní spoje z Prahy

V Německu dojde k další stávce na železnici. Odborový svaz strojvedoucích GDL u dopravce Deutsche Bahn AG vyhlásil po měsíci jednání další stávku, která začne ve čtvrtek 7. března ve dvě hodiny v noci. a skončí v pátek 8. března ve 13 hodin. Informoval o tom mluvčí českých drah Filip Medelský.

Stávka naruší provoz některých spojů mířících z České republiky do Německa a opačně. Omezení se dotkne zejména vlaků linky Praha – Berlin / Hamburg / Kiel / Flensburg a regionálních spěšných vlaků Cheb – Marktredwitz.

„V noci před stávkou (6./7. ledna) také již nepojedou noční vlaky do a z Německa. Vzhledem k rozsahu stávky musí cestující počítat, že spoje budou dotčeny ještě i po oficiálním konci stávky, tedy po celý pátek.  Prosíme cestující, aby sledovali aktuální informace na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak,“ sdělil Medelský.

„Doporučujeme cesty v období stávky do/z Německa provést do středy 6. března odpoledne, nebo je odložit až na sobotu 9. března. V době stávky je třeba počítat s významně omezeným železničním provozem na většině území Německa. Cestující, kteří kvůli stávce své jízdenky nevyužijí, je mohou buď vrátit a jízdné dostanou zpět v plné výši, nebo mohou jízdní doklad použít až do 15. března. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak. Cestujícím doporučujeme pro nové cesty zakoupení místenek,“ pokračoval.

Opatření v dálkové dopravě

V důsledku stávky na německé železnici dojde k úpravě trasy dálkových vlaků EC Berliner, které ve čtvrtek a pátek pojedou pouze v úseku Praha – Drážďany a nepokračují do svých cílových destinací, jako je Berlín, Hamburk, Kiel nebo Flensburg.

Dálkové vlaky Hungaria jedou po dobu stávky také pouze do Drážďan, ve stanici Praha hl.n. je pak nutný přestup do jiné soupravy.

Noční vlaky budou stávkou postiženy už v průběhu noci z 6. na 7. března. Spoj nightjet (Graz – Berlin) je v době stávky zrušen a vlak Canopus (Praha – Zürich) jede pouze na českém území, tedy v úseku Praha – Děčín. Nepojedou také přímé vozy Budapest – Břeclav – Berlin ve vlacích EN 476 (Budapest – Břeclav) + NJ 456 Břeclav – Berlin. Noční vlaky se na koleje vrátí bez omezení znovu v noci z 8. na 9. března.

Všechny vlaky jsou vedeny náhradními soupravami s nižší kapacitou a ve vlacích nejsou řazeny např. restaurační vozy.

U vlaků Bavorský expres mezi Prahou a Mnichovem, bude nadále zajištěno železniční spojení v úseku Praha – Plzeň – Domažlice, ve stanici Plzeň hlavní nádraží bude nutný přestup do jiné soupravy.

V navazujícím úseku Domažlice – Furth im Wald – Regensburg  zajistí České dráhy a dopravce die Länderbahn přepravu cestujících náhradní autobusovou dopravou. V úseku Regensburg – Mnichov již budou v provozu opět vlaky. Stejná opatření platí i pro cesty v opačném směru.

Odborový svaz GDL zároveň veřejně deklaroval, že po ukončení této stávky bude další stávkové akce vyhlašovat bez předchozího ohlášení. „Pokud by se tyto hrozby naplnily, není v silách žádného železničního dopravce zajistit cestujícím možnosti náhradní dopravy ani dostatečné informování o nastalé situaci,“ řekl Medelský.


Autor: red

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

Včera v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Praha 15: Švehlova cesta 2024

8. dubna 2024 v 08:14

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Třicet let Prahy 15: Výstava pod širým nebem

3. dubna 2024 v 08:10

Venkovní výstavu k 30. výročí vzniku Prahy 15 můžete vidět v parku v Holoubkovské ulici od dnešního dne do 20. června.

Další články
Nahoru