dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Staví se proti extremismu, vandalové je „vyzdobili“ nenávistnými nápisy
Některé z vandalských činů. Foto: Facebook

Staví se proti extremismu, vandalové je „vyzdobili“ nenávistnými nápisy

Během sobotní noci došlo v Praze ke koordinovanému útoku neonacistů na několik nemovitostí, které provozují lidé, stavějící se veřejně proti extremistickým projevům ve  společnosti. Na obchodu, kavárně, restauraci, tetovacím salonu či třeba stanici metra se objevily výhružky násilím, hákové kříže a neonacistické šifry. 

Ve vestibulu sranice metra Karlovo náměstí zatím neznámí vandalové černým sprejem nastříkali hesla „uprchlíci táhněte", „Antifa bude pykat", „Klinika hoří!".

Nenávistné nápisy a symboly se objevily na kavárně sítě Mamacoffee, restauraci  La Bibiche, kavárně Café v Lese i prodejně podprsenek.

Poškozené podniky spojuje to, že jsou zapojeny sítě HateFree Zone. Tyto zóny bez násilí a nenávisti vznikají po celém Česku. Policie o vandalských činech ví a prošetřuje je.

V pondělí 25. dubna se od 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad uskuteční v reakci na noční útok solidární shromáždění s názvem Praha se nebojí.

„Přijdme ukázat, že zastrašit se nedáme, že neonacimus v naší společnosti nemá místo. Přijdme ukázat, že Praha se nebojí,“ zvou na sociální síti organizátoři.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru