dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Staveniště od bazénu v Podolí jen tak nezmizí
Prostranství před plaveckým stadionem v Praze 4 - Podolí. Foto: archiv

Staveniště od bazénu v Podolí jen tak nezmizí

Řidiči, kteří přijíždějí k podolskému plaveckému stadionu po nábřeží směrem od Dvorců, měli již loni na podzim dostat možnost sjet na parkoviště přímo z hlavní cesty. Ušetřili by si tak dva kilometry zajížďky, která navíc vede pod okny obyvatel Podolské ulice. Nicméně stavba stále není hotova a podle zjištění Pražského patriota nikdo neodkáže říci, kdy staveniště z plochy před stadionem konečně zmizí.

Problém mají řidiči, kteří chtějí zaparkovat u plaveckého stadionu v Podolí. Před stadionem jsou ohrady se stavebním materiálem, stavební ruch žádný.

Když se loni v září začalo před oblíbeným „plavečákem“ v Praze 4 kopat do země, spousta lidí si oddechla. Motorizovaní plavci z toho, že si konečně nebudou muset zajíždět, obyvatelé Podolské ulice zase díky vidině, že pod jejich okny alespoň trochu zeslábne provoz aut.

Důvody průtahů? Inženýrské sítě

Rekonstrukce parkoviště a vybudování nové příjezdové cesty z nábřeží se mělo zvládnout za šedesát dní. Nezvládlo. Proč?

„Po zahájení stavebních prací bylo sondami zjištěno, že podzemní vedení sítí není uloženo v projektem předpokládaných normových hloubkách, a investor je teď nucen řešit přeložky veškerých podzemních sítí v prostoru stavby,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Tereza Králová.

„To samozřejmě předpokládá jejich vyprojektování, veřejnoprávní projednání a teprve poté jejich realizaci,“ pokračovala.

Přeložky inženýrských sítí jdou nad rámec rozsahu plánované stavby, vyřešit je proto podle magistrátu musí investor, který stavební činnost v místě zahájil.

Novou investici pak musí projednat Rada hlavního města Prahy, která poté projedná umístění stavby s dotčenými orgány státní správy. Poté musí ve výběrovém řízení vybrat toho, kdo přeložky zhotoví.

Vzhledem k možným průtahům například kvůli soutěži, ve které se mohou případní zúčastnění odvolat proti výsledkům, však magistrát není schopen určit přesný termín dokončení stavby.

Nespokojenost lidí

Lidem se průtahy logicky nelíbí. Překážky vadí především motorizovaným plavcům, kterým ubírají parkovací místa. Nelíbí se také lidem, kteří k plaveckému stadionu přicházejí, byť jim přímo v cestě nepřekáží.

„Prostor před plavečákem není hezký, ale po tak dlouhé době jsem si na to, že při cestě na plavání procházím staveništěm, už zvykla,“ poznamenává Jana Nováková z Vinohrad.


Další články
Nahoru