Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Staveniště metra D zabralo parkovací místa, náhradní jsou v ulici Na Strži
Začátek výstavby linky metra D. Foto: Daniel Šabík / DPP

Staveniště metra D zabralo parkovací místa, náhradní jsou v ulici Na Strži

Při záborech ploch pro staveniště linky metra D přišli obyvatelé lokality o desítky parkovacích míst. Praze 4 se podařilo s hlavním městem dohodnout náhradu za tato místa. Náhradní místa budou po celou dobu výstavby nové trasy D v ulici Na Strži. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

„Musím skutečně s velkou radostí poděkovat hlavnímu městu, že dokázalo pozitivně zareagovat a místo autobusových pruhů vznikne v ulici Na Strži téměř 40 parkovacích míst v modré zóně pro místní obyvatele, kteří o parkovací místa přišli, “ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). 

„Věřím, že spoluprací hlavního města a městské části Praha 4 se podaří při výstavbě trasy D snížit tlak na místní obyvatele a pro nás všechny splnit včas termíny uvedení této linky do provozu,“ dodal.

Výstavba úseku mezi stanicemi Pankrác a Nové Dvory by měla trvat sedm a půl roku, se zahájením provozu se počítá v druhé polovině roku 2029


Autor: puc

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru