Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 6°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Staveniště metra D zabralo parkovací místa, náhradní jsou v ulici Na Strži
Začátek výstavby linky metra D. Foto: Daniel Šabík / DPP

Staveniště metra D zabralo parkovací místa, náhradní jsou v ulici Na Strži

Při záborech ploch pro staveniště linky metra D přišli obyvatelé lokality o desítky parkovacích míst. Praze 4 se podařilo s hlavním městem dohodnout náhradu za tato místa. Náhradní místa budou po celou dobu výstavby nové trasy D v ulici Na Strži. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

„Musím skutečně s velkou radostí poděkovat hlavnímu městu, že dokázalo pozitivně zareagovat a místo autobusových pruhů vznikne v ulici Na Strži téměř 40 parkovacích míst v modré zóně pro místní obyvatele, kteří o parkovací místa přišli, “ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). 

„Věřím, že spoluprací hlavního města a městské části Praha 4 se podaří při výstavbě trasy D snížit tlak na místní obyvatele a pro nás všechny splnit včas termíny uvedení této linky do provozu,“ dodal.

Výstavba úseku mezi stanicemi Pankrác a Nové Dvory by měla trvat sedm a půl roku, se zahájením provozu se počítá v druhé polovině roku 2029


Autor: puc

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru