dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Dětská PrahaPražská kultura

Stavebnici Merkur uvidíte na radnici

Po osm týdnů bude radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí hostit unikátní výstavu legendární stavebnice Merkur. Výstava vznikla díky spolupráci největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka a na radnici bude k vidění od dnešního dne do neděle 28. 9.

Vernisáž výstavy se koná od 14.00 v atriu radnice za účasti majitele sbírky Jiřího Mládka, zástupce starosty Prahy 13 Petra Zemana a zastupitele Víta Bobysuda, iniciátora výstavy.  

Výstava bude umístěna v atriu radnice a ve vestibulu ve 2. patře. Atrium ozdobí mimo jiné několik velkých modelů z dílny Jiřího Mládka, včetně části jeho Ocelového města, bezmála třímetrového jeřábu, ruského kola a množství menších modelů.

Ve 2. patře bude vystaven např. velký vlak o 27 vagónech. Součástí expozice budou panely o historii této legendární stavebnice, kterou začal v roce 1920 vyrábět Jaroslav Vancl v Polici nad Metují a která se stala zdrojem zábavy a rozvoje tvůrčích schopností pro celé generace.

V obřadní síni v přízemí bude k dispozici herna s pěti hracími stoly a dostatkem materiálu, aby si děti i dospělí mohli postavit stroje nebo konstrukce podle své fantazie. Průběžně budou vyhodnocovány nejzajímavější výtvory. 

Výstava bude přístupná od 5. 8. do 28. 9. každý den, včetně víkendů. Otvírací doba je v pondělí a ve středu 8 –18, v úterý a čtvrtek 8 – 16, v pátek 8 – 15 a v sobotu a v neděli 9 – 17.

O sobotách a nedělích nebude přístupná expozice ve 2. patře radnice. Herna nebude z důvodu konání svateb otevřena v pátek 8. 8., 22. 8., 29. 8., 5. 9., 19. 9. a 26. 9. a kvůli přípravě a konání zasedání zastupitelstva nebude herna otevřena v úterý 16. a ve středu 17. 9.

 


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru