dnes
Pátek - prehanky-dest
28°C
zítra
Sobota - bourky
21°C
pozítří
Neděle - polojasno
26°C
Zpravodajství

Stavební úřad Prahy 10 zahájil řízení kvůli bourání vinohradské vily

Stavební úřad Prahy 10 zahájil správní řízení v případu nepovoleného bourání památkově chráněné vily na Vinohradech. ČTK to sdělila starostka městské části Renata Chmelová (koalice Vlasta), která byla na stavbě dnes ráno přítomna.

Úředníci podle Chmelové nařídili stavbu zajistit a další jednání, která jsou neveřejná, se budou odehrávat na úřadu městské části. Na bourání v pátek odpoledne upozornil radnici anonymní telefonát.

Chmelová upozornila, že nyní je věc v kompetenci stavebního úřadu. Ten spadá pod rozšířenou působnost státní správy a politická reprezentace Prahy 10 tak na další postup nemá přímý vliv.

Čtyřpatrová rondokubistická vila v ulici Na Šafránce 12 pochází z roku 1921, navrhl ji architekt František Albert Libra. K uvedenému číslu popisnému bylo vydáno 8. února společné územní rozhodnutí a stavební povolení na stavbu „Přístavba a stavební úpravy v rozsahu celého bytového domu č. p. 1760, včetně opěrných zdí". Stavebníkem je společnost AWM Bohemia CZ, a.s.

Na základě požadavku odboru památkové péče pražského magistrátu nebylo součástí stavebního záměru odstranění stavby, ale postupné úpravy stávajícího bytového domu.

„Bourání objektů v památkově chráněném území bez patřičných stanovisek je velmi nebezpečný a bohužel čím dál víc rozšířený jev a apeluji především na stavební úřad, aby zvolil maximálně možný tvrdý postup vůči stavebníkovi. Zákony mají platit stejně pro všechny. Chci také, aby se k věci jasně vyjádřili i památkáři, aby to od podobných úvah odradilo další stavebníky a nic podobného se už neopakovalo,“ sdělil Martin Valovič (ODS), místostarosta pro územní rozvoj.


Praha 8 sbírá vavříny, dostala několik ocenění za komunikaci

Dnes v 07:56

Zlatý erb za webové stránky, Zlatý lajk za facebookový profil, cena Radniční listy za Osmičku…tři medailová ocenění v letošním roce v rámci Hl. města Prahy. 

Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

Včera ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru