dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Zpravodajství

Stavba v Praze 1 dostala stopku. Centrum metropole není žádný Klondike, přivítal zásah policie a úředníku starosta Lomecký

Zásahem Stavebního úřadu Prahy 1 a Policie ČR skončily podezřelé stavební aktivity, které se odehrávaly v ulici Ve Smečkách 31. Policisté při tomto zásahu 11. října zkontrolovali na tři desítky cizinců a jedenáct z nich zadrželi. Stavební úřad poté nařídil stavbu vyklidit.

„V rámci kontrolní akce na probíhající stavbě v ulici Ve Smečkách policisté z pražské cizinecké policie a prvního policejního obvodu zkontrolovali desítky cizinců. Jedenáct z nich nakonec skončilo na služebně cizinecké policie kvůli absenci příslušného pracovního povolení. Policie v jejich případě již zahájila správní řízení ve věci správního vyhoštění pro podezření z nelegálního zaměstnání,“ sdělila tisková mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Společná akce úřadu a policie završená místním šetřením znamenala zastavení všech prací, a to kvůli řadě závažných závad: na stavbě se nevyskytoval stavbyvedoucí, nebyl uveden stavební podnikatel, chyběly potřebné dokumenty jako například rozhodnutí stavebního úřadu, ověřená projektová dokumentace či závazná stanoviska orgánů státní správy, stavba kromě toho nebyla řádně zabezpečena. „Tolik šlendriánu najednou se vidí málokdy,“ poznamenal při kontrole kontrolor Stavebního úřadu Prahy 1.

Stavební úřad Prahy 1 na této stavbě zasahoval již v březnu letošního roku, kdy poprvé zjistil některé nedostatky, načež nařídil odstranění všech závad. Stavba však nejenže nebyla uvedena do pořádku, ale navíc na ní došlo k ještě výraznějšímu porušování stanovených směrnic.

„Tento zásah jasně ukazuje, že centrum Prahy není žádný Klondike, kde je vše dovoleno. Pracovníkům Stavebního řadu Prahy 1 a Policii ČR děkuji za operativní zásah a věřím, že bude dostatečným varováním pro každého, kdo uvažuje v naší městské části o porušování pravidel,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Stavebník se sice může ve lhůtě 15 dnů odvolat k odboru stavebního řádu pražského magistrátu, nicméně vzhledem k tomu, co kontroloři na stavbě objevili, jde jen o teoretickou možnost, že by bylo rozhodnutí Stavebního úřadu Prahy 1 revokováno.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru