dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C

Stavba tramvajové tratě na Dědinu by mohla začít za dva roky

Stavba tramvajové tratě z Divoké Šárky na sídliště Dědina v Praze 6 by mohla začít v roce 2018. Magistrát se nyní chystá dokončit projednání projektu a schválit výstavbu.

Stavba už dostala posouzení EIA, které řeší vliv stavby na životní prostředí, zároveň hlavní město čeká na požadavky Prahy 6 na velikost plánovaného parkovacího domu. Trať na Dědinu má měřit 2,3 kilometru a má na ní být pět zastávek. Praha a firma Metroprojekt nyní dokončují dokumentaci pro přidělení územního rozhodnutí, o které bude požádáno v druhé polovině tohoto roku. Zhruba rok pak bude trvat, než se začne trať stavět.

Nově řešená trať je již projektována bez občany odmítnuté křižovatky, s vyšší kapacitou parkování, se sdruženou tramvajovou zastávkou a s více zatravněnými plochami. To jsou hlavní z úprav projektu tramvajové linky z Divoké Šárky, které do plánů zakomponovali projektanti na základě připomínek obyvatel Prahy 6.

Důležité bylo také zachování stromové aleje, která bude dokonce podél nové tramvajové linky výrazně prodloužena. Na kolik celá stavba vyjde, není jasné. Praha však bude žádat o peníze z evropských fondů.


Další krátké zprávy
Nahoru