dnes
Čtvrtek - skorojasno
26°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
30°C
Stavba stanice pro zraněná zvířata začne v roce 2018
Ilustrační foto: archiv

Stavba stanice pro zraněná zvířata začne v roce 2018

Stavba nové záchranné stanice pro zraněná zvířata v pražských Jinonicích začne nejspíš v roce 2018. Současná stanice ročně přijme kolem 4000 zvířat, což je nejvíc ze všech krajů. Novinářům to řekla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) při příležitosti otevření rozšířeného zookoutku v Hostivaři.

„Praha má nejvíc ošetřených zvířat a nejhorší podmínky," řekla ČTK radní. Stanice funguje v provizoriu a zaměstnanci pracují v upravených stavebních buňkách. Nová stanice by měla stát několik desítek milionů korun. Podle Plamínkové by se příští měsíc měla projednávat změna územního plánu, která by její stavbu umožnila.

Záchranáři ročně ošetří tisíce zvířat, 70 procent jsou ptáci. Nejčastějšími pacienty jsou labutě, kterých končí ročně ve stanici kolem stovky. „Narážejí do trolejového vedení tramvají. Současná zařízení na jejich plašení příliš nefungují," uvedla radní. V záchranné stanici se zotavují v unikátní voliéře.

Ročně projde stanicí také kolem 400 až 500 ježků, záchranáři pečují i o zraněné srnky či muflony. V návrhu nové stanice se počítá také s výběhem pro vydry a bobry, kterých v české přírodě přibývá.

„Cílem záchranné stanice je zvířata vyléčit a vrátit do přírody zpět. Pokud to nejde, tak musí dožívat v chráněných podmínkách," řekla Plamínková. Pro ně má Praha takzvané zookoutky, kam se na některá zvířata mohou chodit Pražané dívat.

Sídlí v Kamýku, Krčském lese, Chuchli a Hostivaři, kde včera otevřeli pro veřejnost rozšířenou zahradu s voliérou s vzácnými bílými daňky. Úpravy areálu vyšly město na šest milionů, další finance chce město podle Plamínkové investovat do vylepšení areálu v Chuchli.


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Dnes v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru