dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Stavba stanice pro zraněná zvířata začne v roce 2018
Ilustrační foto: archiv

Stavba stanice pro zraněná zvířata začne v roce 2018

Stavba nové záchranné stanice pro zraněná zvířata v pražských Jinonicích začne nejspíš v roce 2018. Současná stanice ročně přijme kolem 4000 zvířat, což je nejvíc ze všech krajů. Novinářům to řekla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) při příležitosti otevření rozšířeného zookoutku v Hostivaři.

„Praha má nejvíc ošetřených zvířat a nejhorší podmínky," řekla ČTK radní. Stanice funguje v provizoriu a zaměstnanci pracují v upravených stavebních buňkách. Nová stanice by měla stát několik desítek milionů korun. Podle Plamínkové by se příští měsíc měla projednávat změna územního plánu, která by její stavbu umožnila.

Záchranáři ročně ošetří tisíce zvířat, 70 procent jsou ptáci. Nejčastějšími pacienty jsou labutě, kterých končí ročně ve stanici kolem stovky. „Narážejí do trolejového vedení tramvají. Současná zařízení na jejich plašení příliš nefungují," uvedla radní. V záchranné stanici se zotavují v unikátní voliéře.

Ročně projde stanicí také kolem 400 až 500 ježků, záchranáři pečují i o zraněné srnky či muflony. V návrhu nové stanice se počítá také s výběhem pro vydry a bobry, kterých v české přírodě přibývá.

„Cílem záchranné stanice je zvířata vyléčit a vrátit do přírody zpět. Pokud to nejde, tak musí dožívat v chráněných podmínkách," řekla Plamínková. Pro ně má Praha takzvané zookoutky, kam se na některá zvířata mohou chodit Pražané dívat.

Sídlí v Kamýku, Krčském lese, Chuchli a Hostivaři, kde včera otevřeli pro veřejnost rozšířenou zahradu s voliérou s vzácnými bílými daňky. Úpravy areálu vyšly město na šest milionů, další finance chce město podle Plamínkové investovat do vylepšení areálu v Chuchli.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru