Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Stavba parkovacího domu u prosecké polikliniky by mohla začít příští rok
U Billy na Proseku otevřela Praha 9 v roce 2019 parkovací dům. Další chystá vybudovat u prosecké polikliniky. Foto: Foto: Facebook

Stavba parkovacího domu u prosecké polikliniky by mohla začít příští rok

Praha 9 se chystá u prosecké polikliniky vybudovat parkovací dům. Letos chce získat všechna potřebná povolení a příští rok by se mohlo začít stavět. Samotná výstavba by měla trvat dva roky. Informoval o tom starosta městské části Tomáš Portlík (ODS).

Dlouhodobé problémy s nedostatkem parkovacích míst na Proseku a Střížkově alespoň částečně vyřešil parkovací dům u jižní hranice parku Přátelství, který byl vybudován byl na místě parkoviště u Billy. Otevřen byl v roce 2019, nabízí necelé čtyři stovky stání.

Už v době otevření domu z radnice znělo, že parkovací kapacity je v této oblasti potřeba navýšit obdobnou stavbou. Vybráno bylo místo u prosecké polikliniky. Ta je od již fungujícího parkovacího domu vzdálena zhruba 1,5 kilometru.

Zatímco dům u Billy stál 105 milionů korun, u polikliniky to bude víc. Kapacita bude trochu větší, navíc ceny za pár lety ve všech segmentech výrazně vzrostly. „Očekávám náklady kolem 200 milionů, uvidíme, jaká cena se nakonec podaří vysoutěžit,“ podotkl starosta. 


Autor: Jan Puci

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Změna v přednosti v jízdě na křižovatce Jordánská X Za Černým mostem

Včera v 11:14

Zpožďování autobusů, dopravní zácpy a opakující se podněty občanů. Radnice Prahy 14 proto rozhodla iniciovat změnu v přednosti v jízdě na křižovatce ulic Jordánská a Za Černým mostem.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice potrvá do začátku září

Včera v 07:08

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 12. června kompletní rekonstrukci vozovky a přilehlých chodníků v ulici Hornoměcholupská v městské části Praha 15.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Další články
Nahoru