Dnes Neděle - skorojasno 0°C
Zítra Pondělí - snih 2°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Stavba parkovacího domu u prosecké polikliniky by mohla začít příští rok
U Billy na Proseku otevřela Praha 9 v roce 2019 parkovací dům. Další chystá vybudovat u prosecké polikliniky. Foto: Foto: Facebook

Stavba parkovacího domu u prosecké polikliniky by mohla začít příští rok

Praha 9 se chystá u prosecké polikliniky vybudovat parkovací dům. Letos chce získat všechna potřebná povolení a příští rok by se mohlo začít stavět. Samotná výstavba by měla trvat dva roky. Informoval o tom starosta městské části Tomáš Portlík (ODS).

Dlouhodobé problémy s nedostatkem parkovacích míst na Proseku a Střížkově alespoň částečně vyřešil parkovací dům u jižní hranice parku Přátelství, který byl vybudován byl na místě parkoviště u Billy. Otevřen byl v roce 2019, nabízí necelé čtyři stovky stání.

Už v době otevření domu z radnice znělo, že parkovací kapacity je v této oblasti potřeba navýšit obdobnou stavbou. Vybráno bylo místo u prosecké polikliniky. Ta je od již fungujícího parkovacího domu vzdálena zhruba 1,5 kilometru.

Zatímco dům u Billy stál 105 milionů korun, u polikliniky to bude víc. Kapacita bude trochu větší, navíc ceny za pár lety ve všech segmentech výrazně vzrostly. „Očekávám náklady kolem 200 milionů, uvidíme, jaká cena se nakonec podaří vysoutěžit,“ podotkl starosta. 


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru