Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Stavba nového pavilonu s učebnami ZŠ Štěpánská finišuje
Nový pavilon s třídami pro školáky. Foto: Adam Slavkovský / Praha 2

Stavba nového pavilonu s učebnami ZŠ Štěpánská finišuje

Stavba pavilonu pro učebny prvních tříd v areálu ZŠ Štěpánská, která začala před pěti měsíci, míří do finále. Provoz zde začne 4. září se začátkem školního roku. Informoval o tom starosta Prahy 2 Jan Korseska, který místo navštívil v úterý 18. července.   

Pavilon staví společnost POHL za 43 milionů korun v zahradě školy na pozemku ve vlastnictví Arcibiskupství pražského. Nízká budova je z ekologicky udržitelných materiálů a bezbariérová. 

„Chtěli jsme mít stavbu hotovu do konce července, aby se v srpnu mohly vybavovat třídy a upravovat okolí. Vše jde podle plánu,“ popsal Korseska. 

Kromě dokončování samotné stavby probíhají i úpravy okolní zahrady. Ta bude žákům sloužit i jako bylinková zahrádka, hřiště nebo třeba venkovní učebna. V pavilonu budou dvě první třídy a jedna jazyková třída. 

Samotná stavba byla navržena s ohledem na minimální dopad na životní prostředí. Vedle použití přírodních materiálů jsou zde zahrnuty i další prvky pro udržitelnost, jako je zelená střecha, tepelné čerpadlo a světlíky, které umožňují denní osvětlení bez nutnosti elektřiny.

„Výstavba nových učeben na ZŠ Štěpánská není jedinou investiční akcí v oblasti školství realizovanou v letních měsících. Mezi důležité investiční akce patří například vybudování půdní vestavby v ZŠ Londýnská, rekonstrukce střechy, podkroví a přípravy teplé vody včetně rozvodů v ZŠ Na Smetance nebo oprava konstrukce podlah půdy v ZŠ Jana Masaryka,“ vyjmenoval starosta. Na letní měsíce jsou naplánované také opravy mateřských škol.


Autor: red

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru