Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Stavba nového pavilonu s učebnami ZŠ Štěpánská finišuje
Nový pavilon s třídami pro školáky. Foto: Adam Slavkovský / Praha 2

Stavba nového pavilonu s učebnami ZŠ Štěpánská finišuje

Stavba pavilonu pro učebny prvních tříd v areálu ZŠ Štěpánská, která začala před pěti měsíci, míří do finále. Provoz zde začne 4. září se začátkem školního roku. Informoval o tom starosta Prahy 2 Jan Korseska, který místo navštívil v úterý 18. července.   

Pavilon staví společnost POHL za 43 milionů korun v zahradě školy na pozemku ve vlastnictví Arcibiskupství pražského. Nízká budova je z ekologicky udržitelných materiálů a bezbariérová. 

„Chtěli jsme mít stavbu hotovu do konce července, aby se v srpnu mohly vybavovat třídy a upravovat okolí. Vše jde podle plánu,“ popsal Korseska. 

Kromě dokončování samotné stavby probíhají i úpravy okolní zahrady. Ta bude žákům sloužit i jako bylinková zahrádka, hřiště nebo třeba venkovní učebna. V pavilonu budou dvě první třídy a jedna jazyková třída. 

Samotná stavba byla navržena s ohledem na minimální dopad na životní prostředí. Vedle použití přírodních materiálů jsou zde zahrnuty i další prvky pro udržitelnost, jako je zelená střecha, tepelné čerpadlo a světlíky, které umožňují denní osvětlení bez nutnosti elektřiny.

„Výstavba nových učeben na ZŠ Štěpánská není jedinou investiční akcí v oblasti školství realizovanou v letních měsících. Mezi důležité investiční akce patří například vybudování půdní vestavby v ZŠ Londýnská, rekonstrukce střechy, podkroví a přípravy teplé vody včetně rozvodů v ZŠ Na Smetance nebo oprava konstrukce podlah půdy v ZŠ Jana Masaryka,“ vyjmenoval starosta. Na letní měsíce jsou naplánované také opravy mateřských škol.


Autor: red

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru