Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Stavba mostu přes D11 v Horních Počernicích začne letos na jaře
Most Božanovská před demolicí v roce 2021. Foto: pocernice.cz

Stavba mostu přes D11 v Horních Počernicích začne letos na jaře

Stavba mostu přes hradeckou dálnici D11 v pražských Horních Počernicích začne letos na jaře. Konkrétní termín bude ještě upřesněn. Začaly však již přípravné práce jako například inženýrsko-geologický průzkum nebo příprava projektu. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. TSK již předalo staveniště firmě Colas CZ, kterou vybrala správa ve výběrovém řízení. Most byl kvůli havarijnímu stavu stržen v červenci 2021, kdy demoliční práce provázely technické problémy.

Vybraná firma nyní musí zajistit potřebná rozhodnutí úřadů, konkrétně dopravně inženýrské rozhodnutí a dopravně inženýrské opatření pro částečné omezení dopravy na D11.

„A také předložit realizační dokumentaci ke schválení. V minulém roce byly zahájené přípravné práce, spočívající zejména v projektování a dalších činnostech potřebných pro zahájení samotné stavby," uvedla mluvčí.

Staveniště předala TSK firmě loni koncem listopadu. Stavebníci tak mohli začít budovat staveniště, zahájit sondy pro ověření polohy a trasy inženýrských sítí, provést inženýrsko-geologický průzkum či přípravné práce pro terénní úpravy. Prozkoumávají i ukotvení opěrné zdi podél D 11.

Demolice mostu začala na konci předloňského července. Původně měly být práce hotové v noci ze soboty 24. na neděli 25. července, avšak kvůli neočekávaným potížím se uzavírka D11 prodlužovala a tvořily se dlouhé kolony.

Práce nejdříve zkomplikovalo to, že stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem. Následně demolici ztížilo také velké množství výztuže, která rovněž nebyla zanesená v dokumentaci a o které dělníci nevěděli.


Autor: ČTK

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru