Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Stavba LDN Drnovská v Praze 6 by mohla stát asi 200 milionů
Senior. Ilustrační foto: Freeimages.com

Stavba LDN Drnovská v Praze 6 by mohla stát asi 200 milionů

Praha 6 předběžně odhadla stavební náklady na vybudování léčebny dlouhodobě nemocných (LDN), kterou chce postavit v Ruzyni, na 200 milionů korun bez DPH. Nová budova by mohla stát na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská. Nutná je však změna územního plánu. Vyplývá to z dokumentů k architektonické soutěži o návrh možné podoby LDN.

Stavba nové LDN je plánována na území o rozloze zhruba 5000 metrů čtverečních. Podmínkou stavby je však změna územního plánu. Místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS) nicméně už dříve prohlásil, že je pražský magistrát územní změně nakloněn.

Kapacita LDN Drnovská by měla být 101 až 104 lůžek. Postele by podle zadání architektonické soutěže měly být v LDN umístěné ve čtyřech stanicích, tedy ve smíšených odděleních s kapacitou asi 26 lůžek.

Po případném postavení budovy by se do nových prostor v Ruzyni přestěhovala stávající LDN v bývalé nemocnici Chittussiho v Bubenči, rozhodli zastupitelé šesté městské části loni v květnu.

Stávající zdravotnické zařízení v Chittussiho ulici je ve špatném stavu a jeho rekonstrukci už dříve vyloučil radní Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL), v jehož gesci je sociální politika a zdravotnictví.

Na zasedání zastupitelstva Prahy 6 v květnu 2020 radní uvedl, že rekonstrukce LDN v Chittussiho ulici by si vyžádala přerušení provozu zařízení, což by vedlo ke konci smlouvy se zdravotní pojišťovnou, která hradí péči o klienty. Uvedl rovněž to, že oprava by byla finančně náročná, protože stávající budova je nekvalitně postavená.

Zastupitelé loni zrušili i plán, který počítal s tím, že se LDN přesune do areálu polikliniky Pod Marjánkou. Podmínkou vestavby LDN do břevnovské polikliniky bylo to, že se poliklinika zrekonstruuje za provozu.

Z posudků, které nechala městská část vypracovat, ale vyplynulo, že to není možné. Proti vestavbě se už dříve ohradila také část lékařů, kteří v objektu mají pronajaté ordinace.

Jednokolovou architektonickou soutěž o návrh podoby LDN Drnovská vyhlásila Praha 6 v červnu. Soutěžní návrhy lze odevzdávat do 1. listopadu. Zasedání, na němž porota soutěže zhodnotí jednotlivé návrhy, by se mělo konat v prosinci. Rada městské části by měla vítěze vybrat během prvních měsíců roku 2022.

Léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) jsou zdravotnická zařízení. Péče v nich se hradí ze zdravotního pojištění, pokud mají smlouvu se zdravotními pojišťovnami.


Autor: TZ, red

Vysočanská Véčka budou hostit Marcela Zmožka

Včera v 07:57

Akce radnice pro seniory z městské části Praha 9. V úterý 30. listopadu a ve středu 1. prosince vždy od 14 hodin vystoupí Marcel Zmožek s pořadem „Už nám Lásko není 20 let“ v Divadle Gong.

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Odpoledne muzikálových melodií zdarma

30. září 2021 v 07:05

Praha 8 v rámci akce setkávání seniorů zve k poslechu muzikálových melodií do KD Krakov.

K životnímu jubileu paní Olze Wildové gratuloval starosta

20. září 2021 ve 14:15

Dnes slaví paní Olga Wildová z Prahy 11 krásné 90. narozeniny. Pediatrička, šéfredaktorka, odborná redaktorka medicínských novin a časopisů, zkrátka aktivní, milá a energická dáma.

Další články
Nahoru