Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stavba LDN Drnovská v Praze 6 by mohla stát asi 200 milionů
Senior. Ilustrační foto: Freeimages.com

Stavba LDN Drnovská v Praze 6 by mohla stát asi 200 milionů

Praha 6 předběžně odhadla stavební náklady na vybudování léčebny dlouhodobě nemocných (LDN), kterou chce postavit v Ruzyni, na 200 milionů korun bez DPH. Nová budova by mohla stát na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská. Nutná je však změna územního plánu. Vyplývá to z dokumentů k architektonické soutěži o návrh možné podoby LDN.

Stavba nové LDN je plánována na území o rozloze zhruba 5000 metrů čtverečních. Podmínkou stavby je však změna územního plánu. Místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS) nicméně už dříve prohlásil, že je pražský magistrát územní změně nakloněn.

Kapacita LDN Drnovská by měla být 101 až 104 lůžek. Postele by podle zadání architektonické soutěže měly být v LDN umístěné ve čtyřech stanicích, tedy ve smíšených odděleních s kapacitou asi 26 lůžek.

Po případném postavení budovy by se do nových prostor v Ruzyni přestěhovala stávající LDN v bývalé nemocnici Chittussiho v Bubenči, rozhodli zastupitelé šesté městské části loni v květnu.

Stávající zdravotnické zařízení v Chittussiho ulici je ve špatném stavu a jeho rekonstrukci už dříve vyloučil radní Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL), v jehož gesci je sociální politika a zdravotnictví.

Na zasedání zastupitelstva Prahy 6 v květnu 2020 radní uvedl, že rekonstrukce LDN v Chittussiho ulici by si vyžádala přerušení provozu zařízení, což by vedlo ke konci smlouvy se zdravotní pojišťovnou, která hradí péči o klienty. Uvedl rovněž to, že oprava by byla finančně náročná, protože stávající budova je nekvalitně postavená.

Zastupitelé loni zrušili i plán, který počítal s tím, že se LDN přesune do areálu polikliniky Pod Marjánkou. Podmínkou vestavby LDN do břevnovské polikliniky bylo to, že se poliklinika zrekonstruuje za provozu.

Z posudků, které nechala městská část vypracovat, ale vyplynulo, že to není možné. Proti vestavbě se už dříve ohradila také část lékařů, kteří v objektu mají pronajaté ordinace.

Jednokolovou architektonickou soutěž o návrh podoby LDN Drnovská vyhlásila Praha 6 v červnu. Soutěžní návrhy lze odevzdávat do 1. listopadu. Zasedání, na němž porota soutěže zhodnotí jednotlivé návrhy, by se mělo konat v prosinci. Rada městské části by měla vítěze vybrat během prvních měsíců roku 2022.

Léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) jsou zdravotnická zařízení. Péče v nich se hradí ze zdravotního pojištění, pokud mají smlouvu se zdravotními pojišťovnami.


Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Praha 11 blahopřála k 95. narozeninám

2. července 2021 v 09:58

Radnice Prahy 11 poblahopřála paní Růženě Kotaškové k 95. narozeninám, které oslavila 30. června. Paní Kotašková je stále velmi vitální, společenská a v domě v Hrabákově ulici č. 3 i velmi oblíbená.

Vakcína až domů. Praha 6 nabízí seniorům a hendikepovaným domácí očkování

17. června 2021 v 10:26

Zdravotní stav jim komplikuje přesun na očkování, o vakcínu proti koronaviru však nepřijdou. Městská část Praha 6 nově pomáhá s očkováním přímo doma u seniorů a lidí se zdravotním hendikepem. Zájemci si o službu mohou zažádat telefonicky přes  koordinátorku Prahy...

Senioři Prahy 1 se o prázdninách nudit nebudou

15. června 2021 v 15:48

V návaznosti na rozvolňování opatření se ve Středisku sociálních služeb Praha 1 opět začínají rozbíhat přípravy aktivit pro seniory. Během léta jsou v plánu procházky, výlety, tréninky pétanque nebo například koncert Fórum mladých hraje seniorům, který se dnes uskuteční v DPS...

Noblesní vycházka secesní Prahou 2

15. června 2021 v 09:55

Ve čtvrtek 17. června se koná vycházka pro členy klubu Dvojka pro seniory.

Praha 1 pořádá tábor pro seniory

15. června 2021 v 07:41

Trocha sportu, trocha hraní, trocha zábavy, pohyb v přírodě – a to všechno naplno. Takový program nabízí už deset let týdenní tábor pro seniory z Prahy 1, kteří si nezapomněli hrát, umí se smát, někdy i sami sobě, jsou malinko soutěživí a nebojí se trochy pohybu.

Senioři z Prahy 15 budou relaxovat v bazénu

14. června 2021 ve 12:21

Praha 15 zajistila pro své seniory (65+) odpočinek a relaxaci formou pobytu v krytém bazénu, přímo v Horních Měcholupech. Bazén se slanou vodou s teplotou 32 °C, bez přídavku chemického chloru, odpovídá všem požadavkům na rehabilitaci. Pro správné protažení celého těla je zde k dispozici i mnoho...

Další články
Nahoru