Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Statečný zachránce života dostal medaili
Zástupci městské části a statečný zachránce (uprostřed). Foto: Praha 11

Statečný zachránce života dostal medaili

Pohotově přispěchal na pomoc muži, který zkolaboval na ulici, čímž mu nakonec zachránil život. Pan Luboš Kudry za to v úterý 14. prosince převzal Medaili za záchranu života z rukou starosty Prahy 11 Jiřího Dohnala (Piráti), radního pro sociální věci, zdravotnictví a bezpečnost Petra Jiravy (ANO) a Pavla Krčílka, vedoucího Oddělení krizového řízení. Své uznání přišla vyjádřit také paní Marta Šorfová (ANO).

„Neváhal jsem ani na chvíli a běžel pomoci,“ popsal Kudry, který svůj čin považuje za normální. „Stačí mi dobrý pocit, že vše dobře dopadlo, udělal bych to znovu,“ dodává skromně.

Na začátku října tohoto roku procházel Luboš Kudry kolem stanice metra Háje, když zaslechl volání o pomoc. V první vteřině si všiml muže, který ležel bezvládně na zemi. Okamžitě přispěchal a čtyři minuty, které se v tu chvíli zdály být nekonečné, prováděl nepřímou masáž srdce. Této fyzicky náročné záchranné akce se následně ujali příslušníci městské policie, kteří na místo události přijeli vybaveni přenosným defibrilátorem AED.

Za několik málo okamžiků přijela Zdravotnická záchranná služba a převzala situaci do svých rukou. V tu chvíli byl pan Kudry stále na místě a uklidňoval ženu zkolabovalého muže.


Autor: TZ, red

Lékaři žižkovské nemocnice budou posílat silné kuřáky na vyšetření CT

13. ledna 2022 v 15:53

Do nového programu prevence pro kuřáky, který od začátku letošního roku spustilo Ministerstvo zdravotnictví, zapojila i ambulance pro choroby plicní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Informoval o tom mluvčí nemocnice Radek Pešout.

Na obezitu a cukrovku s humorem aneb Největší pomocníci pro život s těmito neduhy

4. ledna 2022 ve 13:22

Obézní člověk má pětkrát větší pravděpodobnost, že bude trpět hypertenzí, a šestkrát větší, že onemocní cukrovkou. Obezita je příčinou vzniku diabetu 2. typu až u 90ti procent všech pacientů. Zatímco v letech 2010 až 2015 se zdálo, že počet lidí s nadváhou a obezitou v Česku spíše stagnuje,...

Další články
Nahoru