Dnes Neděle - mlha 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Statečný zachránce života dostal medaili
Zástupci městské části a statečný zachránce (uprostřed). Foto: Praha 11

Statečný zachránce života dostal medaili

Pohotově přispěchal na pomoc muži, který zkolaboval na ulici, čímž mu nakonec zachránil život. Pan Luboš Kudry za to v úterý 14. prosince převzal Medaili za záchranu života z rukou starosty Prahy 11 Jiřího Dohnala (Piráti), radního pro sociální věci, zdravotnictví a bezpečnost Petra Jiravy (ANO) a Pavla Krčílka, vedoucího Oddělení krizového řízení. Své uznání přišla vyjádřit také paní Marta Šorfová (ANO).

„Neváhal jsem ani na chvíli a běžel pomoci,“ popsal Kudry, který svůj čin považuje za normální. „Stačí mi dobrý pocit, že vše dobře dopadlo, udělal bych to znovu,“ dodává skromně.

Na začátku října tohoto roku procházel Luboš Kudry kolem stanice metra Háje, když zaslechl volání o pomoc. V první vteřině si všiml muže, který ležel bezvládně na zemi. Okamžitě přispěchal a čtyři minuty, které se v tu chvíli zdály být nekonečné, prováděl nepřímou masáž srdce. Této fyzicky náročné záchranné akce se následně ujali příslušníci městské policie, kteří na místo události přijeli vybaveni přenosným defibrilátorem AED.

Za několik málo okamžiků přijela Zdravotnická záchranná služba a převzala situaci do svých rukou. V tu chvíli byl pan Kudry stále na místě a uklidňoval ženu zkolabovalého muže.


Autor: TZ, red

Vzácná nemoc lidem bere schopnost dýchat i polykat

20. června 2022 v 11:39

Dvojité vidění, neschopnost hýbat se, mluvit, polykat, nebo dokonce dýchat – to vše patří mezi projevy vzácného autoimunitního onemocnění myastenie gravis (MG), kterým v Česku trpí 2 500 až 3 000 lidí. Tělo při něm samo vytváří protilátky, které brání přenosu impulsů z nervů do svalu. Lidé, kteří...

Fest ArBest léto 2022

16. června 2022 v 15:46

Fest ArBest léto 2022 se koná s pátek a v sobotu 17. a 18. června od 10:30 do 21:30 na Arbesově náměstí v Praze 5.

Tip na výlet: Den otevřených dveří na Úpravně vody Želivka a Vodárenské nádrži Švihov

8. června 2022 ve 13:33

Příležitost k prohlídce největší úpravny vody u nás, hráze vodárenské nádrže Švihov a Vodního domu budete mít v sobotu 11. června.

Dny otevřených center pro léčbu migrény

7. června 2022 v 08:09

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku okolo milionu, mohou přijít zdarma konzultovat svůj stav se specialisty. Brány čtyř specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy se letos otevřou všem lidem trpícím tímto onemocněním. Do osvětové akce se v červnu zapojí Fakultní nemocnice...

Praha 2: Apetit piknik v Havlíčkových sadech

6. června 2022 v 17:36

Den plný delikates od špičkových českých výrobců v sobotu 18. června od 10 hodin nabídne kuchařskou show, tombolu, program pro děti, hudbu a tanec.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov vyzývá pacienty k preventivním prohlídkám

1. června 2022 v 09:00

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zahájila informační kampaň pro pacienty, ve které je motivuje navštívit specializovaná pracoviště k preventivním prohlídkám. Ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov nabízí pacientům kvalifikované lékaře i moderní diagnostické...

Slunečnice rozsvítí Kateřinskou zahradu

28. května 2022 v 07:13

Desítky slunečnic vysadí v pondělí 30. května v Kateřinské zahradě v Praze 2 pacienti s roztroušenou sklerózou (RS). Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny před polednem. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes...

Další články
Nahoru