Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Statečný zachránce života dostal medaili
Zástupci městské části a statečný zachránce (uprostřed). Foto: Praha 11

Statečný zachránce života dostal medaili

Pohotově přispěchal na pomoc muži, který zkolaboval na ulici, čímž mu nakonec zachránil život. Pan Luboš Kudry za to v úterý 14. prosince převzal Medaili za záchranu života z rukou starosty Prahy 11 Jiřího Dohnala (Piráti), radního pro sociální věci, zdravotnictví a bezpečnost Petra Jiravy (ANO) a Pavla Krčílka, vedoucího Oddělení krizového řízení. Své uznání přišla vyjádřit také paní Marta Šorfová (ANO).

„Neváhal jsem ani na chvíli a běžel pomoci,“ popsal Kudry, který svůj čin považuje za normální. „Stačí mi dobrý pocit, že vše dobře dopadlo, udělal bych to znovu,“ dodává skromně.

Na začátku října tohoto roku procházel Luboš Kudry kolem stanice metra Háje, když zaslechl volání o pomoc. V první vteřině si všiml muže, který ležel bezvládně na zemi. Okamžitě přispěchal a čtyři minuty, které se v tu chvíli zdály být nekonečné, prováděl nepřímou masáž srdce. Této fyzicky náročné záchranné akce se následně ujali příslušníci městské policie, kteří na místo události přijeli vybaveni přenosným defibrilátorem AED.

Za několik málo okamžiků přijela Zdravotnická záchranná služba a převzala situaci do svých rukou. V tu chvíli byl pan Kudry stále na místě a uklidňoval ženu zkolabovalého muže.


Autor: TZ, red

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

Další články
Nahoru