dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Stát jim moc nešlo, posadili se za volant. Víkendová Praha byla ve znamení opilých řidičů
Ilustrační foto: sxc.hu

Stát jim moc nešlo, posadili se za volant. Víkendová Praha byla ve znamení opilých řidičů

Pražští strážníci během víkendu řešili čtyři případy opilců, kteří se rozhodli, i přes své nekoordinované pohyby, usednout za volant.

V prvním případě byl u muže zjištěn výsledek orientační dechové zkoušky s pozitivním výsledkem 2,30 ‰. V druhém případě se mladý muž, který byl viditelně pod vlivem alkoholu, odmítl podrobit dechové zkoušce.

Třetí případ se stal v Praze 11. Zde si strážníci povšimli vozidla viditelně poškozeného vozidla, které stálo na autobusové zastávce MHD. Před kruhovým objezdem v ulici Pod Chodovem pak hlídka objevila vychýlené betonové bloky. Jeden z těchto bloků zasahoval přímo do poloviny jízdního pruhu.

Řidič poškozeného auta s defektem kola se snažil ujet k dálnici D1 směrem na Brno. Když ho hlídka dohonila, muž za volantem se přiznal k dopravní nehodě, při které vychýlil zmíněné bloky. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo u muže zjištěno 2,16 ‰ alkoholu v dechu.

Poslední případ se stal v Praze 13. Zde strážníci přijali oznámení, že v ulici Hrozenkovská nabourala mladá řidička do autobusové zastávky a z místa odjela směrem do ulice Nedašovská. Mladou ženu zastavila policejní hlídka ve chvíli, kdy se snažila opustit své auto.

Řidička se přiznala jak k nehodě, tak k tomu, že před jízdou požila větší množství alkoholu. Provedená orientační dechová zkouška to potvrdila, že nadýchala 1,51 ‰.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru