dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Stát bude na konci září dražit bývalý klášter v centru. Vyvolávací cena je 790 milionů
Historický areál v centru Prahy jde příští měsíc do dražby. Foto: www.uzsvm.cz

Stát bude na konci září dražit bývalý klášter v centru. Vyvolávací cena je 790 milionů

Veřejná dražba areálu budov bývalého kláštera na náměstí Republiky v Praze se uskuteční 30. září. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude za objekt v atraktivní lokalitě požadovat minimálně 790 milionů korun.

​„Dražba je nejtransparentnější způsob prodeje majetku, striktně upravený zákonem o veřejných dražbách. Očekáváme, že se výsledná cena bude při kontaktním způsobu podávání nabídek výrazně vyšší,“ uvedla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu. Cílem je nejvyšší možný výnos z prodeje, který bude příjmem státního rozpočtu.

O prodeji lukrativního objektu rozhodla na začátku letošního dubna vláda. Dražba proběhne přímo v prodávaném areálu, konkrétně ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy na náměstí Republiky. Začátek je plánován na 11 hodin. Dražební vyhláška byla zveřejněna 17. srpna 2015 na centrální adrese.

Pro zajištění úspěchu prodeje spustil ÚZSVM v minulých měsících rozsáhlou informační kampaň s cílem oslovit co nejvíce tuzemských i zahraničních zájemců. Na webových stránkách uveřejnil informativní materiál, který současně rozeslal více než 50 developerským a investičním společnostem z celého světa.

Ke spolupráci přizval ÚZSVM i Ministerstvo zahraničních věcí, aby prostřednictvím zastupitelských úřadů České republiky informovalo o záměru v zahraničí. O propagaci prostřednictvím svých zahraničních zastoupení byla požádána také agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu se rovněž obrátila svým dopisem na představitele 74 zastupitelských úřadů cizích států sídlících v Praze se žádostí o podporu při propagaci u potencionálních klientů v jejich zemích.

V prostorách bývalého barokního kláštera sídlilo regionální pracoviště ÚZSVM pro Střední Čechy, které se v loňském roce v rámci úsporných opatření přemístilo do budovy Ústředí ÚZSVM na Rašínově nábřeží v Praze 2.

Nemovitosti se tak staly pro stát a výkon veřejné správy nepotřebné, a proto jsou nabízeny ve veřejné dražbě. Vstupné do dražební místnosti pro veřejnost je z kapacitních důvodů stanoveno na 100 korun.

Detailní informace o prodeji areálu náměstí Republiky, včetně dražební vyhlášky a znaleckého posudku, jsou zveřejněny na webových stránkách ÚZSVM a průběžně aktualizovány.


Další články
Nahoru