Dnes Pondělí - snih 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku
Koupaliště Stírka. Foto: Prague.eu

Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku

Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už skoro sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zřejmě nakonec pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi hlavním městem a státem. 

„Byla by škoda, kdyby tradiční koupaliště přestalo sloužit veřejnosti. Praha má dostatek nevyužitých pozemků, které může se státem směnit, a věřím, že se dohodneme,“ uvedl pražský radní pro oblast správy majetku Jan Chabr (TOP 09).

„Směna pozemků se státem je ideálním řešením pro to, aby koupaliště Stírka zůstalo zachováno pro širokou veřejnost,“ uvítal posun v případu radní pro majetek Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Městská část s prodejem koupaliště formou dražby dlouhodobě nesouhlasila. O možnost odkoupení koupaliště hlavním městem od státu za dvacet milionů korun a následné svěření do správy Prahy 8 požádala městská část již v roce 2014, poté znovu v červenci 2018. Žádost o odkoupení koupaliště hlavním městem zaslala Praha 8 ještě v dubnu 2019 na magistrát.

„Máme obavu, že v případě vydražení by soukromý investor vytvořil tlak na zrušení areálu tak, jak ho známe. Naším cílem však od počátku bylo zachování koupaliště pro naše občany,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Na ÚZSVM by už měla ležet žádost o pozastavení přípravy veřejné soutěže. Původně chtěl stát nabídnout areál za vyvolávací cenu 31,4 milionu korun. V dalším kroku by se mělo koupaliště dostat na soupis majetku určeného k některé ze směn s hlavním městem za jiné pozemky. 

Takový postup není neobvyklý. V loňském roce takto Praha získala do majetku areál tenisových kurtů na Letné a státu za něj nabídla adekvátní pozemky v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Areál je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků.


Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Dnes v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru