Dnes Neděle - polojasno 19°C
Zítra Pondělí - jasno 24°C
Neděle 13. 6. 2021
Svátek má Antonín
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku
Koupaliště Stírka. Foto: Prague.eu

Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku

Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už skoro sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zřejmě nakonec pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi hlavním městem a státem. 

„Byla by škoda, kdyby tradiční koupaliště přestalo sloužit veřejnosti. Praha má dostatek nevyužitých pozemků, které může se státem směnit, a věřím, že se dohodneme,“ uvedl pražský radní pro oblast správy majetku Jan Chabr (TOP 09).

„Směna pozemků se státem je ideálním řešením pro to, aby koupaliště Stírka zůstalo zachováno pro širokou veřejnost,“ uvítal posun v případu radní pro majetek Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Městská část s prodejem koupaliště formou dražby dlouhodobě nesouhlasila. O možnost odkoupení koupaliště hlavním městem od státu za dvacet milionů korun a následné svěření do správy Prahy 8 požádala městská část již v roce 2014, poté znovu v červenci 2018. Žádost o odkoupení koupaliště hlavním městem zaslala Praha 8 ještě v dubnu 2019 na magistrát.

„Máme obavu, že v případě vydražení by soukromý investor vytvořil tlak na zrušení areálu tak, jak ho známe. Naším cílem však od počátku bylo zachování koupaliště pro naše občany,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Na ÚZSVM by už měla ležet žádost o pozastavení přípravy veřejné soutěže. Původně chtěl stát nabídnout areál za vyvolávací cenu 31,4 milionu korun. V dalším kroku by se mělo koupaliště dostat na soupis majetku určeného k některé ze směn s hlavním městem za jiné pozemky. 

Takový postup není neobvyklý. V loňském roce takto Praha získala do majetku areál tenisových kurtů na Letné a státu za něj nabídla adekvátní pozemky v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Areál je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků.


Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Dnes v 07:07

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

Dvě stovky hackerů budou řešit velké celosvětové problémy

10. června 2021 v 07:41

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. 

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího parkoviště v Praze

10. června 2021 v 07:31

Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě. Čtyřpodlažní budova u Chlumecké ulice bude s kapacitou 880 míst největším samostatně stojícím parkovištěm v Praze. Investice převyšující půl miliardy korun pomůže dojíždějícím přesednout z automobilů do...

Další peníze na byty spravované městskými částmi

9. června 2021 v 11:36

Rada hlavního města Prahy projednala uvolnění dalších finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Díky nim vznikne nová výstavba a opravy také čekají bytové jednotky ve správě několika městských částí.

Další články
Nahoru