Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - oblacno 19°C
Úterý 19. 10. 2021
Svátek má Michaela
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku
Koupaliště Stírka. Foto: Prague.eu

Stát asi stáhne z veřejné dražby Stírku, Praha by mohla koupaliště získat v rámci směn majetku

Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už skoro sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zřejmě nakonec pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi hlavním městem a státem. 

„Byla by škoda, kdyby tradiční koupaliště přestalo sloužit veřejnosti. Praha má dostatek nevyužitých pozemků, které může se státem směnit, a věřím, že se dohodneme,“ uvedl pražský radní pro oblast správy majetku Jan Chabr (TOP 09).

„Směna pozemků se státem je ideálním řešením pro to, aby koupaliště Stírka zůstalo zachováno pro širokou veřejnost,“ uvítal posun v případu radní pro majetek Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Městská část s prodejem koupaliště formou dražby dlouhodobě nesouhlasila. O možnost odkoupení koupaliště hlavním městem od státu za dvacet milionů korun a následné svěření do správy Prahy 8 požádala městská část již v roce 2014, poté znovu v červenci 2018. Žádost o odkoupení koupaliště hlavním městem zaslala Praha 8 ještě v dubnu 2019 na magistrát.

„Máme obavu, že v případě vydražení by soukromý investor vytvořil tlak na zrušení areálu tak, jak ho známe. Naším cílem však od počátku bylo zachování koupaliště pro naše občany,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Na ÚZSVM by už měla ležet žádost o pozastavení přípravy veřejné soutěže. Původně chtěl stát nabídnout areál za vyvolávací cenu 31,4 milionu korun. V dalším kroku by se mělo koupaliště dostat na soupis majetku určeného k některé ze směn s hlavním městem za jiné pozemky. 

Takový postup není neobvyklý. V loňském roce takto Praha získala do majetku areál tenisových kurtů na Letné a státu za něj nabídla adekvátní pozemky v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Areál je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků.


Autor: Jan Puci

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

Včera ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Další články
Nahoru