dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Šťastný konec: zachráněné jednodenní štěně dostane nového majitele
Nalezenec z nádraží se již může těšit na novou rodinu. Foto: MP Praha

Šťastný konec: zachráněné jednodenní štěně dostane nového majitele

Dnes pracovníci Útulku pro opuštěná zvířata v Troji rozhodli o možnosti osvojení si štěněte, které před šesti týdny nalezla žena, jako právě narozené, na pražském Hlavním nádraží.

Jednodenní štěně bylo nalezeno 9. dubna v prostorech Hlavního nádraží. Ošetřovatelé štěně přiložili k fence, která se do útulku dostala týden před tím a sama tu již porodila dvě zdravá štěňata.

„Po několikahodinovém přemlouvání, kdy ošetřovatelé dohlíželi, aby fenka adoptivní štěně nenapadla a přijala ho za své, se podařilo štěňátko přiložit ke struku a to začalo aktivně sát mateřské mléko,“ uvedla mluvčí strážníků Jana Přikrylová.

Fenka se následně zklidnila a štěně přijala ke svým. Dnes už je štěňátko v pořádku a pražském útulku čeká na nového majitele.


Autor: Lukáš Plecháček

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru