dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Šťastlivci získávají losováním smlouvy na byty
Losování nájemních bytů má v Praze 10 tradici. Foto: archiv

Šťastlivci získávají losováním smlouvy na byty

V uplynulém týdnu vylosovala Praha 4 nájemce startovacích bytů v domě na Roztylském náměstí na Spořilově. Praha 10 přiděluje smlouvy na vybrané byty losováním již deset let. Další „losovačka“ zde proběhne v květnu. V minulosti tento způsob přidělování bytů zkoušela i Praha 6.

Nájemní byty vylosované v Praze 4 jsou určeny pro manželské nebo partnerské dvojice s dítětem, nejen z Prahy 4, ale z celé České republiky.

Cílem radnice cílem je nabídnout mladým rodinám ve startovacích bytech finančně dostupné nájemní bydlení.

Losování se zúčastnilo 41 zájemců. Soutěžilo se o celkem 43 bytů. Ve třech kolech si svůj nový byt vylosovalo 36 manželských nebo partnerských dvojic, se kterými úřad městské části Praha 4 uzavře nájemní smlouvu.

Zájem byl především o větší byty 3+kk a 2+1. Byty vznikly přestavbou bývalé administrativní budovy. „Noví nájemníci uzavřou nájemní smlouvu vždy na dobu určitou, konkrétně na dobu jednoho roku s automatickým prodloužením až do maximálních čtyř let nájemního vztahu,“ uvedl starosta Pavel Caldr (ODS).

Rada městské části se rozhodla odstupňovat výši nájemného za metr čtvereční podle délky trvání nájmu, a to na 50 korun v prvním roce nájemního vztahu, 60 korun v druhém roce, 70 ve třetím a 80 korun a měsíc ve čtvrtém roce nájmu.

Cena za nájem je ve všech případech dotována městskou částí.

Tradice v Praze 10

Losování o celkem 25 obecních bytů od 20 do 70 čtverečních metrů připravuje na květen Praha 10. Radnice organizuje losování už deset let, doposud to bylo ke konci roku. Tradičně je o něj velký zájem.

Obyvatelé této městské části, kteří budou mít štěstí, získají nájemní smlouvy. V květnu se budou rozdělovat byty mezi uchazeče v pěti kategoriích.

Kategorie:
Skupina A – Mladí lidé 18–30 let – 7 bytů
Skupina B – Manželé s dětmi do 18 let – 4 byty
Skupina C – Samoživitelé s dětmi do 18 let – 5 bytů
Skupina D – Bezdětní manželé nad 30 let – 1 byt
Skupina E – Jednotlivci nad 30 let – 8 bytů

Městská část tímto losováním reaguje na stále stoupající zájem z posledních let. Přihlášky bude možné odevzdat během dubna, losování pak proběhne na Kubánském náměstí 18. května.

Před devíti lety se losovaly byty i v Praze 6, zájem byl tehdy obrovský.


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru