dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Startuje třetí kolo projektu MENTORING CHCIPOMOCI.info

Nezisková organizace CHCIPOMOCI.info otevírá již třetí kolo projektu MENTORING CHCIPOMOCI.info. V rámci něj získají účastníci ve věkové kategorii 15 až 25 let mentora, který se jim po dobu pěti měsíců věnuje a inspiruje je v dalším rozvoji. Mentoři pocházejí z nejrůznějších oborů a spolupráce v mnohém obohacuje i je.

Progresivní projekt MENTORING CHCIPOMOCI.info reaguje na potřeby mladých lidí, kteří si buď nejsou jistí, čemu by se chtěli věnovat, nebo nemají dostatečný kontakt s praxí. Cílem projektu je poskytnout mladému člověku pozitivní vzor, který pro něj bude inspirací ve studijní, pracovní i osobní sféře. Mentor – dobrovolník je volen klientovi „na míru“ ze studijního oboru či profesního zaměření, které zajímá daného klienta.       

„Náš projekt nabízí šanci všem mladým lidem, kteří chtějí v životě něco dokázat. Naši klienti mají často dost rad od rodičů nebo učitelů, ale mají zájem vzít život do vlastních rukou a spojit se s člověkem, který se realizuje v jejich vysněném oboru a zjistit, jak to v praxi opravdu vypadá. S mentorem pak konzultují svoje plány a posouvají se dál k cíli, který si na začátku sami zvolí. Mentoři zase získávají novou zkušenost a ukazují, že nezapomínají na své vlastní začátky, ale naopak se chtějí o příběh své cesty podělit. Roli mentora vnímám jako prestižní a velmi smysluplnou,“ říká Lucie Brandtlová, manažerka projektu a autorka jeho metodiky.

Kateřina (20 let) je jednou z mentorovaných, takzvaná „mentee“ v současném kole projektu a spolupráce s mentorkou Radkou jí podle jejích slov moc baví: „Do projektu Mentoring od společnosti CHCIPOMOCI.info jsem se zapojila především díky nabídce mentorů z oborů, o které se zajímám a i ze zvědavosti, jak takový mentoring vlastně vypadá. Po výběru mentorky jsem s manažerkou Lucií absolvovala příjemné zasvěcení do průběhu projektu. Na první setkání s mentorkou jsem se velice těšila. S Radkou jsme si hned „káply do noty“. Moc se mi líbí, že s ní mohu konzultovat věci, se kterými si zrovna nevím rady či si nejsem jistá, jestli jdu správným směrem.“

Tento projekt je jako jediný svého druhu v celém Česku zcela otevřen všem osobám ve zmíněné věkové skupině, které mají zájem o spolupráci s mentorem. Kapacita projektu je omezena a další kolo začíná už v lednu 2016, takže pokud vás projekt zaujal, dlouho se nerozmýšlejte.

Ať už byste se rádi stali mentory, získali mentora nebo se zapojili jinak, pište projektové manažerce na email lucie.brandtlova@chcipomoci.info.


Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru