dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský sport

Startuje Salomon Trail Running Cup 2014. Před závodem v Praze se poběží i na Slovensko!

Už za dva týdny, ještě dříve než se původně čekalo, odstartuje čtvrtý ročník Salomon Trail Running Cup 2014, a sice na Slovensku! Horským lesním během Baba – Kamzík v Malých Karpatech na 26,5 km. Běžce, kteří odběhnou celý STRC, čeká letos rekordních 155,8 km.

„Jsme seriálem zážitkových běhů, a proto bychom rádi nabídli účastníkům rozšíření spektra zajímavých destinací. A zároveň přilákali slovenské běžce k nám,“ říká Karel Glogar, marketinkový manažer firmy Amer Sports, která se zabývá distribucí značky Salomon na českém i slovenském trhu.

Tři slovenské závody pak obsáhnou všechny hlavní regiony země našich bratří. Kromě zmíněného mistrovství Slovenska v lesním běhu nedaleko od Rače se už 17. května poběží na Urpín u Bánské Bystrice. A 29. srpna je na programu Beh na Skalnaté pleso ve Vysokých Tatrách.

Jak bude vypadat bodování?

„Do celkového pořadí se počítá všech deset závodů,“ potvrzuje Marek Blažek z firmy Apachi, která zajišťuje výsledkový servis. Tedy rozhoduje nejen kvalita špičkových výsledků, ale poctivost startů. Stejně jako v uplynulých letech bude k mání speciální věrnostní cena pro pravidelné účastníky.

V červnu starou Prahou

Už dříve pořadatelé oznámili termín zcela nového unikátního závodu 11 km dlouhého City trailu v centru Prahy, a to na 28. června. Provede závodníky unikátními zákoutími staré Prahy. Má však omezenou kapacitu startovního pole, která se již pomalu plní.

Salomon Trail Running Cup 2014 přinese i pražský city trail

Dalšími zastávkami budou tradiční místa: 1. 5. Boskovice, letos prodloužené až k 13 km. Pak 7. června loni zrozený úspěšný závod z Dolní Moravy na Králický Sněžník a zpět (asi 30 km). Pokračuje se horským půlmaratónem na Lipně 24. srpna. Chybět nebude Beskydská 15 v Čeladné 4. října. A vyvrcholení přinesou Lesní běh v Říčanech (10 km) o týden později a finále na golfovém hřišti v Praze-Motole (8 km) 2. listopadu.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru