dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Startuje Letňák na Střeleckém ostrově, za vstup na většinu koncertů nic nezaplatíte
Plovoucí scéna Letňáku. Odehraje se na ní většina koncertů. Foto: archiv

Startuje Letňák na Střeleckém ostrově, za vstup na většinu koncertů nic nezaplatíte

Letní scéna Malostranské besedy zahajuje sezónu na Střeleckém ostrově. Od soboty 2. května se návštěvníci mohou těšit na bohatou škálu kulturních akcí a zažít festivalovou atmosféru v samotném srdci Prahy. Májový program nabídne přes čtyřicet koncertů, DJ´s party a filmových projekcí.

V průběhu května bude k vidění řada dalších žánrů od jazzu Eriky Stárkové & Václava Tobrmana, přes folkové duo Black Lion, rockové Lady Merlot, až po klíčové postavy londýnské bluesové scény Guye Bennetta a Marka Nessmitha.

Netradiční podívanou předvede i hudebně improvizační uskupení Improcore. Chybět nebude ani tradiční host Malostranské besedy, mladá pražská kapela Špuntkvaně, mísící klasický punk s rockovými riffy a popovými melodiemi.

Převážná část květnových koncertů se odehraje na plovoucí scéně Ponton od 18 hodin večer a vstup na ně je zdarma. Na Velké scéně se 31. května odehrají Promenádní koncerty.

Kromě hudební produkce čeká na návštěvníky řada filmových projekcí. Budou se promítat jednak filmy z dílny českých autorů, tak i zahraniční trháky. Vstupné je ve výši 100 korun.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru