dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Startuje jarní blokové čištění pražských ulic, sledujte zákazové značky
Ilustrační foto: TSK

Startuje jarní blokové čištění pražských ulic, sledujte zákazové značky

Jarní blokové čištění pražských ulic bylo zahájeno první dubnový den v městských částech Praha 15 a 16 a dále bude probíhat podle předem schváleného harmonogramu. Každý den začíná „pucování“ ulic v 8 a končí v 15 hodin. Existuje bezplatná služba, která emailovou zprávou včas informuje řidiče o blokovém čištění v jejich lokalitě.

Řidiči by měli sledovat dočasné dopravní značení v ulicích. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení s podtabulkou, kde je uvedeno datum a čas. Řidiči je budou potkávat vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

Kdo si auto nepřeparkuje, může ho to stát přes tisíc korun. Auto mu sice nebude odtaženo, ale při čištění může být za asistence strážníků dočasně umístěno na odtahové auto a následně vráceno na své místo. Za tuto manipulaci se účtuje 1300 korun.

„Automobily se v rámci blokového čištění neodtahují. Pouze v případě, kdy automobil stojí na mříži uliční vpusti a vpust nemůžeme vyčistit, provede Správa služeb hl. m. Prahy takvzaný technický úkon. Automobil se naloží na odtahové vozidlo, vpust se vyčistí a vozidlo se vrátí na původní místo. Náklady spojené s tímto technickým úkonem jdou na vrub majitele vozidla," upřesnila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum blokového čištění, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny lokality, ve kterých bude čištění probíhat.

Praktická služba TSK Info

Mimo sledování přenosného dopravního značení je další z možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, služba TSK Info.

„Tato služba je bezplatná, kterou poskytujeme Pražanům již několik let. Uživatel po registraci dostane do zadané emailové adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy v dostatečném předstihu,“ řekl šéf TSK Ladislav Pivec.

Odkaz na tuto službu TSK Info naleznou zájemci na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.

„Pokud se budou chtít zájemci registrovat nově, připravili jsme pro ně nové webové stánky a samozřejmě ne jen pro ně. Celý systém nových stránek TSK je uživatelsky příjemnější a přehlednější. Celkový vzhled a uživatelské prostředí vychází z požadavku doby,“ dodal Ladislav Pivec.


Další články
Nahoru