Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
STARTér pomohl dalším začínajícím podnikatelům, nově i ve Středočeském kraji
Společnost Snídaňuj se rozroste o 3 nové zaměstnance. Věnovat se budou především výrobě domácích těstovin ze semolinové mouky. Foto: NV Veolia

STARTér pomohl dalším začínajícím podnikatelům, nově i ve Středočeském kraji

Nadační fond Veolia pomáhá v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům společensky prospěšným. Nově schválil podporu pro 22 začínajících podnikatelů a práci nově získá 25 osob.

Mezi schválené projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a poprvé i Středočeského kraje byla v úterý 18. dubna rozdělena částka 1 233 600 korun.

Největším projektem podpořeným na dubnovém zasedání je rozšíření pracovního kolektivu společnosti Snídaňuj o 3 nové zaměstnance. Ti se budou věnovat především výrobě domácích těstovin ze semolinové mouky. Výrobky můžete ochutnat v bistrech v Ostravě – Porubě a v centru Ostravy, případně si můžete na e-shopu objednat jejich sušenou verzi a vyzkoušet s Vaší oblíbenou omáčkou sami doma.

Další nápad předložila Nadačnímu fondu Veolia Romana Sklář. Na svém e-shopu Alfie Store bude nabízet rodičům, prarodičům a dalším zájemcům vyšití prvních kreseb dětí na trička, mikiny či kuchyňské utěrky. Dětské výtvory tak budou mít zájemci stále na očích a určitě jim to udělá velkou radost.

Radost především chovatelům papoušků a andulek zcela jistě udělá i Sylva Líbenková se svými originálními sprchami pro papoušky. Dlouho přemýšlela, jak svým čtyřem andulkám nahradit v domácnosti pro ně tak oblíbený déšť, až vynalezla jednoduchou domácí sprchu, kterou má dokonce zapsanou jako užitný vzor u úřadu průmyslového vlastnictví.

Podporu dostaly i projekty z oblasti životního prostředí a infrastruktury. Zahradnické služby bude nově nabízet pan Feit z Lukavic u Šumperka a pan Maťovčík z Výšovic u Prostějova. Pan Šeda z Oder se pro změnu postará o čištění paznehtů skotu na farmách a paní Jarolímová nabídne služby péče o koně a trenérství ve své Stáji Jarolím. 

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2642 nových pracovních míst částkou téměř 126 mil. korun.Autor: Cen

Dobrodějna sídlí na nové adrese, pomohla radnice

7. dubna 2023 v 08:18

Charitativní projekt Dobrodějna funguje od dubna nově v ulici Milady Horákové 99. Do objektu, který patří šesté městské části, se přestěhovala z administrativního komplexu na Bořislavce. Přijít si pro pomoc si sem mohou nejen ukrajinští uprchlíci, ale také matky samoživitelky nebo...

V innogy nasbírali přes sto kilogramů oblečení

31. března 2023 v 08:04

V innogy proběhla sbírka oblečení. Zaměstnanci celkem vysbírali přes 100 kilogramů oblečení a pomohli 6 neziskovým organizacím.

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

28. března 2023 v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

MiNiGRANTY 2023. Nadační fond Veolia vyhlásil 16. ročník

6. března 2023 v 09:32

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Na jeden projekt může žadatel získat až 50 000 korun. Během 15 let fungování programu MiNiGRANTY podpořil fond 1788 projektů částkou téměř...

Podpora pro 8 začínajících podnikatelů od nadačního fondu

19. února 2023 v 10:18

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka...

Novoroční sbírka vynesla 500kg oblečení

9. února 2023 v 15:31

Do Green Table, do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia, mohli zájemci do konce ledna nosit oblečení nebo doplňky, které nepotřebovali. Vybralo se 500kg oblečení, které pomůže dál.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Další články
Nahoru