Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
STARTér Nadačního fondu Veolia pomáhal ve Frýdku-Místku
Šaty, sukně i medvídky najdete v obchůdku Ušito od Kláry a Šárky. Foto: NF Veolia

STARTér Nadačního fondu Veolia pomáhal ve Frýdku-Místku

Čerstvá maminka, 18letá Klára Němejcová, si v letošním roce splnila svůj sen a začala se věnovat módnímu návrhářství, šití oděvů a výrobě nadstandardních dekorativních i užitkových předmětů. Spolu se svou maminkou, která se šití věnuje od roku 2016, kdy také získala příspěvek od Nadačního fondu Veolia, provozují malý obchůdek ve Frýdku-Místku.

Nadační fond Veolia od roku 2000 finančně podporuje začínající malé a drobné podnikatele, a pomáhá tak snižovat nezaměstnanost v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

usito-1 Za 20 let činnosti prostřednictvím 1531 projektů pomohl vytvořit 2453 nových dlouhodobých pracovních míst, z toho 375 pro osoby se zdravotním postižením a na nadačních příspěvcích již rozdělil téměř 116 milionů korun.

V obchůdku, který Klára s maminkou Šárkou provozují, si můžete i zakoupit nákupní recyklovanou tašku z různých odstřižků, různé batohy, šaty, sukně a plno dalších parádních kousků.

Na jejich výrobky se můžete přijít podívat osobně do prodejny "Ušito od Kláry a Šárky“ na frýdeckém náměstí, nebo zboží nakoupit na internetových stránkách na Fleru pod uživatelským jménem Klaršinka nebo Šarajs. V nejbližší době začne fungovat i e-shop na adrese: www.klarsinka.cz.


Autor: TZ, red

JYSK vybavil nábytkem byty studentů

15. prosince 2021 ve 14:35

Dejme Dětem Šanci (DDŠ) je organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech, zvláště na jejich cestě do samostatného života. Zaměřuje se na podporu konkrétního dítěte a pomáhají mu postavit se na vlastní nohy. Organizaci podpořila...

Česko balí krabice a sbírá dárky pro chudé děti

22. listopadu 2021 v 17:24

Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, zahajuje jedenáctý ročník sbírky dárků pro děti ohrožené chudobou. Sbírka dárků v celém Česku začíná 22. listopadu a potrvá do 5. prosince, finanční sbírka Krabice online běží...

Týden rané péče. Slogan kampaně zapůjčila hudební skupina Mirai

29. října 2021 v 10:19

První listopadový týden patří osvětové kampani, jejímž sloganem pro letošní rok je „Slovo NEJDE neexistuje“.

Do Prahy se sjeli investigativní novináři. Achillova Data 2021 byla zahájena

24. října 2021 v 16:24

Nadace Bakala Foundation připravila ve spolupráci s investigace.cz a slovenskou Nadácií Zastavme korupciu pátý ročník projektu Achillova data. Jeho první část proběhla minulý týden v Praze. 

Další články
Nahoru