Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Start sezóny rekreačních vlaků se kvůli pandemii odkládá na neurčito
Romantická trať Posázavského pacifiku o víkendech zatím neožije funěním historických lokomotiv. Foto: archiv

Start sezóny rekreačních vlaků se kvůli pandemii odkládá na neurčito

Poslední březnovou sobotu měla podle původních plánů začít sezóna rekreačních vlaků v Praze a Středočeském kraji. Start se však odkládá na neurčito. Důvodem je omezení pohybu mezi jednotlivými okresy. O zahájení rozhodne další epidemiologický vývoj.

Dočasně tak zatím nepojedou víkendové vlaky Cyklohráček, Cyklo Brdy, některé sezónní vlaky na trase Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou / Ledeč nad Sázavou a spěšný vlak Český ráj (s výjimkou nedělního vlaku Sp 1488).

Nevyjedou zatím ani sezónní vlaky na tratích mezi Bakovem nad Jizerou, respektive Mladou Boleslaví, Dolním Bousovem a Sobotkou. Zde se jedná o čtyři páry spojů.

Na koleje se po zimní pauze zatím nevrátí ani rekreační vlaky do úseku Straškov – Zlonice a  Straškov –  Slaný. Zde se jedná o tři páry vlaků. Nevyjedou ani rekreační vlaky na trase mezi Berounem a Rakovníkem a Březnicí a Rožmitálem pod Třemšínem.

Na trati 121 i nadále pojedou v souvislosti s dočasně zrušenými spoji Cyklohráček podle zimního jízdního řádu osobní vlaky z Hostivice do Slaného a zpět, a naopak nepojedou tři sezónní osobní spoje mezi Hostivicí a Středokluky. Ostatní vlaky na této trati pojedou beze změn.

České dráhy každoročně vypravují od jara do podzimu rekreační a historické vlaky. Jejich provoz musely omezit kvůli pandemii už loni, kdy sezónu zahájily až v červnu.


Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

Včera ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Další články
Nahoru