Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Start sezóny rekreačních vlaků se kvůli pandemii odkládá na neurčito
Romantická trať Posázavského pacifiku o víkendech zatím neožije funěním historických lokomotiv. Foto: archiv

Start sezóny rekreačních vlaků se kvůli pandemii odkládá na neurčito

Poslední březnovou sobotu měla podle původních plánů začít sezóna rekreačních vlaků v Praze a Středočeském kraji. Start se však odkládá na neurčito. Důvodem je omezení pohybu mezi jednotlivými okresy. O zahájení rozhodne další epidemiologický vývoj.

Dočasně tak zatím nepojedou víkendové vlaky Cyklohráček, Cyklo Brdy, některé sezónní vlaky na trase Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou / Ledeč nad Sázavou a spěšný vlak Český ráj (s výjimkou nedělního vlaku Sp 1488).

Nevyjedou zatím ani sezónní vlaky na tratích mezi Bakovem nad Jizerou, respektive Mladou Boleslaví, Dolním Bousovem a Sobotkou. Zde se jedná o čtyři páry spojů.

Na koleje se po zimní pauze zatím nevrátí ani rekreační vlaky do úseku Straškov – Zlonice a  Straškov –  Slaný. Zde se jedná o tři páry vlaků. Nevyjedou ani rekreační vlaky na trase mezi Berounem a Rakovníkem a Březnicí a Rožmitálem pod Třemšínem.

Na trati 121 i nadále pojedou v souvislosti s dočasně zrušenými spoji Cyklohráček podle zimního jízdního řádu osobní vlaky z Hostivice do Slaného a zpět, a naopak nepojedou tři sezónní osobní spoje mezi Hostivicí a Středokluky. Ostatní vlaky na této trati pojedou beze změn.

České dráhy každoročně vypravují od jara do podzimu rekreační a historické vlaky. Jejich provoz musely omezit kvůli pandemii už loni, kdy sezónu zahájily až v červnu.


Autor: red
Další články
Nahoru