Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Starostové pro Prahu představili tým do voleb, na kandidátce je řada známých tváří
Někteří z kandidátů hnutí Starostové pro Prahu do pražského zastupitelstva. Jiří Nouza, Vladislava Hujová, Karel Fischer, Hana Moravcová, Miroslav Zelený, Ivana Cabrnochová a Alexander Lochman (zleva). Foto: proprahu.cz

Starostové pro Prahu představili tým do voleb, na kandidátce je řada známých tváří

Hnutí Starostové pro Prahu tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Vede ji legislativní odborník Karel Fischer, který už v minulosti pražským zastupitelem byl. Na druhém místě je Jiří Nouza, bývalý náměstek primátora a současný pražský zastupitel, který opustil TOP 09. Trojkou je bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která také svou politickou minulost spojila s „topkou“.

„Prahu dlouho vedly a i nyní vedou celostátní strany. Pro ně už z logiky věci nemůže být Praha na prvním místě. Pro náš tým určitě je. Chceme, aby hlavní město fungovalo lépe, než nyní. Naši kandidáti, kteří mají velké zkušenosti z komunální politiky, by to dokázali,“ uvedl Karel Fischer.

„Budu prosazovat, aby Praha na svých pozemcích zajistila stabilizaci a budování nových zahrádkových osad, budovala psí cvičiště a také zázemí pro letní dětské tábory, ve kterých by se děti mohly inspirovat myšlenkami Jaroslava Foglara,“ uvedla Vladislava Hujová.

I na čtvrtém místě kandidátky hnutí je politička, která vystoupila ze své původní strany. Ivana Cabrnochová je radní Prahy 10 a bývalou členkou Strany zelených. „Chci ve volbách uspět a okamžitě začít jednat se státem ve věci dokončení vnějšího obchvatu Prahy, zejména jeho části, která odvede kamiony ze Zahradního města. Vést veškerou dopravu včetně kamionů městem, je prostě zločin,“ sdělila Cabrnochová.

Její kolega z vedení desáté městské části, starosta Vladimír Novák, opustil ČSSD a je na desátém místě kandidátky hnutí. Bývalý starosta Prahy 5 Miroslav Zelený kandiduje do pražského zastupitelstva z pátého místa.

Na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu je řada dalších současných i bývalých starostů. Na celou kandidátku se můžete podívat zde.  


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru