dnes
Neděle - prehanky-dest
17°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - jasno
13°C
Starostové pro Prahu představili tým do voleb, na kandidátce je řada známých tváří
Někteří z kandidátů hnutí Starostové pro Prahu do pražského zastupitelstva. Jiří Nouza, Vladislava Hujová, Karel Fischer, Hana Moravcová, Miroslav Zelený, Ivana Cabrnochová a Alexander Lochman (zleva). Foto: proprahu.cz

Starostové pro Prahu představili tým do voleb, na kandidátce je řada známých tváří

Hnutí Starostové pro Prahu tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Vede ji legislativní odborník Karel Fischer, který už v minulosti pražským zastupitelem byl. Na druhém místě je Jiří Nouza, bývalý náměstek primátora a současný pražský zastupitel, který opustil TOP 09. Trojkou je bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která také svou politickou minulost spojila s „topkou“.

„Prahu dlouho vedly a i nyní vedou celostátní strany. Pro ně už z logiky věci nemůže být Praha na prvním místě. Pro náš tým určitě je. Chceme, aby hlavní město fungovalo lépe, než nyní. Naši kandidáti, kteří mají velké zkušenosti z komunální politiky, by to dokázali,“ uvedl Karel Fischer.

„Budu prosazovat, aby Praha na svých pozemcích zajistila stabilizaci a budování nových zahrádkových osad, budovala psí cvičiště a také zázemí pro letní dětské tábory, ve kterých by se děti mohly inspirovat myšlenkami Jaroslava Foglara,“ uvedla Vladislava Hujová.

I na čtvrtém místě kandidátky hnutí je politička, která vystoupila ze své původní strany. Ivana Cabrnochová je radní Prahy 10 a bývalou členkou Strany zelených. „Chci ve volbách uspět a okamžitě začít jednat se státem ve věci dokončení vnějšího obchvatu Prahy, zejména jeho části, která odvede kamiony ze Zahradního města. Vést veškerou dopravu včetně kamionů městem, je prostě zločin,“ sdělila Cabrnochová.

Její kolega z vedení desáté městské části, starosta Vladimír Novák, opustil ČSSD a je na desátém místě kandidátky hnutí. Bývalý starosta Prahy 5 Miroslav Zelený kandiduje do pražského zastupitelstva z pátého místa.

Na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu je řada dalších současných i bývalých starostů. Na celou kandidátku se můžete podívat zde.  


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Další články
Nahoru