dnes
Sobota - zatazeno
18°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
15°C
Volby 2018

Starostové a nezávislí v Praze 5 představili své kandidáty do komunálních voleb. Je mezi nimi i režisér Hřebejk

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou v nadcházejících podzimních komunálních volbách poprvé kandidovat v Praze 5. „I přesto, že STAN je pro voliče v Praze 5 nováčkem, jsou mezi námi nejen zkušení komunální politici, ale především silné osobností známé v různých sférách veřejného života,“ říká lídr kandidátky David Dušek, občanským povoláním filmový a televizní producent a knižní vydavatel.

Proto se vedle stávajících a známých představitelů STAN na radnici v Praze 5 – Tomáše Homoly (advokáta a radního pro dopravu) a Zuzany Hamanové (architektky a předsedkyně výboru územního rozvoje) objeví i tak výrazné osobnosti jako například známý český režisér Jan Hřebejk. Ten se vrhá do této pro něho zcela nové sféry veřejného života ta po vzoru svého dlouholetého a nedávno zesnulého přítele a spisovatele Petra Šabacha (zvolen v komunálních volbách v roce 2014 do zastupitelstva v Praze 6). „Asi se máme zase moc dlouho dobře, a tak brbláme. Já brblat nechci, a tak jdu po hlavě do toho,” říká k tomu Jan Hřebejk.

Další výraznou novou tváří Starostů je František Gemperle, softwarový inženýr a pro spolky v Praze 5 především respektovaný odborník v oblasti ochrany životního prostředí a územního rozvoje. „Z práce ve výboru územního rozvoje na radnici Prahy 5 již vím, že pokud někdo chce věci změnit, musí být u toho, a proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva v podzimních volbách“, dodává František Gemperle.

„Naše kandidátka není jenom o pěti uvedených jménech, ale o řadě dalších opravdových osobností, které najdete na webu STAN Praha 5“, uzavírá David Dušek.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Další články
Nahoru