dnes
Neděle - zatazeno
29°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
29°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Volby 2018

Starostové a nezávislí v Praze 5 představili své kandidáty do komunálních voleb. Je mezi nimi i režisér Hřebejk

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou v nadcházejících podzimních komunálních volbách poprvé kandidovat v Praze 5. „I přesto, že STAN je pro voliče v Praze 5 nováčkem, jsou mezi námi nejen zkušení komunální politici, ale především silné osobností známé v různých sférách veřejného života,“ říká lídr kandidátky David Dušek, občanským povoláním filmový a televizní producent a knižní vydavatel.

Proto se vedle stávajících a známých představitelů STAN na radnici v Praze 5 – Tomáše Homoly (advokáta a radního pro dopravu) a Zuzany Hamanové (architektky a předsedkyně výboru územního rozvoje) objeví i tak výrazné osobnosti jako například známý český režisér Jan Hřebejk. Ten se vrhá do této pro něho zcela nové sféry veřejného života ta po vzoru svého dlouholetého a nedávno zesnulého přítele a spisovatele Petra Šabacha (zvolen v komunálních volbách v roce 2014 do zastupitelstva v Praze 6). „Asi se máme zase moc dlouho dobře, a tak brbláme. Já brblat nechci, a tak jdu po hlavě do toho,” říká k tomu Jan Hřebejk.

Další výraznou novou tváří Starostů je František Gemperle, softwarový inženýr a pro spolky v Praze 5 především respektovaný odborník v oblasti ochrany životního prostředí a územního rozvoje. „Z práce ve výboru územního rozvoje na radnici Prahy 5 již vím, že pokud někdo chce věci změnit, musí být u toho, a proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva v podzimních volbách“, dodává František Gemperle.

„Naše kandidátka není jenom o pěti uvedených jménech, ale o řadě dalších opravdových osobností, které najdete na webu STAN Praha 5“, uzavírá David Dušek.


Hayato Okamura bude kandidovat do Senátu v Praze 8

18. července 2018 v 09:16

Přes různé spekulace zůstává Hayato Okamura kandidátem KDU-ČSL do senátních voleb v Praze 8. „Jdu do toho opravdu naplno, v žádném případě křesťanská demokracie nevyklidí pole autoritářům a nedemokratickým silám,“ sdělil na tiskové konferenci Hayato Okamura.

Voliči v Praze 9 budou opět vybírat 33 zastupitelů ve třech obvodech

26. června 2018 v 16:56

Při podzimních volbách do obecních zastupitelstev budou obyvatelé Prahy 9 opět volit ve třech volebních obvodech. Zastupitelstvo bude mít stejně jako dosud 33 členů. Na dnešním zasedání to schválili zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru