dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
25°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Volby 2018

Starostové a nezávislí v Praze 5 představili své kandidáty do komunálních voleb. Je mezi nimi i režisér Hřebejk

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou v nadcházejících podzimních komunálních volbách poprvé kandidovat v Praze 5. „I přesto, že STAN je pro voliče v Praze 5 nováčkem, jsou mezi námi nejen zkušení komunální politici, ale především silné osobností známé v různých sférách veřejného života,“ říká lídr kandidátky David Dušek, občanským povoláním filmový a televizní producent a knižní vydavatel.

Proto se vedle stávajících a známých představitelů STAN na radnici v Praze 5 – Tomáše Homoly (advokáta a radního pro dopravu) a Zuzany Hamanové (architektky a předsedkyně výboru územního rozvoje) objeví i tak výrazné osobnosti jako například známý český režisér Jan Hřebejk. Ten se vrhá do této pro něho zcela nové sféry veřejného života ta po vzoru svého dlouholetého a nedávno zesnulého přítele a spisovatele Petra Šabacha (zvolen v komunálních volbách v roce 2014 do zastupitelstva v Praze 6). „Asi se máme zase moc dlouho dobře, a tak brbláme. Já brblat nechci, a tak jdu po hlavě do toho,” říká k tomu Jan Hřebejk.

Další výraznou novou tváří Starostů je František Gemperle, softwarový inženýr a pro spolky v Praze 5 především respektovaný odborník v oblasti ochrany životního prostředí a územního rozvoje. „Z práce ve výboru územního rozvoje na radnici Prahy 5 již vím, že pokud někdo chce věci změnit, musí být u toho, a proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva v podzimních volbách“, dodává František Gemperle.

„Naše kandidátka není jenom o pěti uvedených jménech, ale o řadě dalších opravdových osobností, které najdete na webu STAN Praha 5“, uzavírá David Dušek.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru