Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Politika

Starostou Velké Chuchle se stal Piskáček, nahradil Felix

Novým starostou Velké Chuchle na jihozápadě Prahy se stal dosavadní zastupitel Jaromír Piskáček (ODS). Zastupitelstvo městské části ho do funkce zvolilo na svém zasedání 25. ledna, informovala mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.

Jaromír Piskáček ve funkci nahradil Lenku Felix (za TOP 09), která byla odvolána loni v dubnu. V čele radnice stál po odvolání Felix první místostarosta Martin Melichar (Pro Prahu), kterého zastupitelstvo odvolalo v prosinci 2021.

„Od té doby byla Velká Chuchle řízena pouze zastupitelstvem. Bylo tedy nutné jednat. Městská část potřebuje vedení s jednoznačným mandátem, protože má před sebou řadu urgentních úkolů. Mezi jinými výstavbu nadjezdu přes železnici, aby se zlepšila zdejší dopravní situace,“ řekl nový starosta Piskáček.

Volby v říjnu 2018 vyhrála ve Velké Chuchli ODS, která získala pět mandátů ze 13. Následovalo uskupení Pro Prahu se čtyřmi místy v zastupitelstvu, strana TOP 09 získala tři mandáty a ANO obsadilo poslední křeslo v zastupitelstvu.

Novou místostarostkou byla 25. ledna zvolena Michaela Schneiderová (za Pro Prahu). „Zvolení nového starosty a jedné místostarostky je výsledkem vyjednávacího úsilí vedení chuchelské ODS a jasným signálem jejího zodpovědného chování vůči svým voličům. Chuchelská ODS si po celou dobu uvědomovala potřebu vyřešení vleklé krize a byla schopná se na jejím řešení dohodnout napříč zastupitelstvem bez ohledu na politické názory či osobní antipatie,“ sdělil Pavel Klán, předseda místního sdružení ODS.

 „Jsem velice rád, že se podařilo dojednat smysluplné vedení MČ Velká Chuchle. Děkuji všem zúčastněným a velmi oceňuji, že našli politickou odvahu nenechat paralyzovanou městskou část zmítat se v nejistotě další měsíce v předvolebním roce. Přeji novému vedení radnice úspěch a dobrá rozhodnutí,“ uzavřel Zdeněk Zajíček, předseda oblastního sdružení ODS Praha 5.


Autor: puc

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

Dnes ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru