Dnes Neděle - zatazeno 6°C
Zítra Pondělí - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Starostou pražského Radotína se stal popáté za sebou Hanzlík z ODS
Staronový starosta Prahy 16 Karel Hanzlík. Foto: P16

Starostou pražského Radotína se stal popáté za sebou Hanzlík z ODS

Starostou pražského Radotína, tedy radnice Prahy 16, se stal Karel Hanzlík (ODS), rozhodli včera zastupitelé. V čele radnice je popáté za sebou, poprvé to bylo v roce 2006. Zastupitelé zvolili rovněž radní městské části.

Občanští demokraté zvítězili v letošních volbách, když získali přes 61 procent hlasů a v 15členném zastupitelstvu mají deset hlasů. Praha 16 se rozkládá na jihozápadě hlavního města, je tvořena katastrem Radotína a má zhruba 8500 obyvatel.

Hanzlík je starostou nepřetržitě už od roku 2006 a patří k nejdéle sloužícím starostům v Praze. Předtím, než stanul v čele radnice, byl čtyři roky místostarostou. Do radotínského zastupitelstva se dostal poprvé v roce 1994 a o čtyři roky později usedl ve vedení radnice.

Zastupitelé včera zvolili také pětičlennou radu městské části. V ní usedli jako místostarostové Miroslav Knotek (ODS), který je ve vedení radnice stejně jako Hanzlík páté volební období, a Petr Šiška (ODS). Radními se potom stali Simona Baráková (ODS) a Viktor Krištof (ODS).

Komunální volby v Praze 16 vyhrála ODS, získala deset mandátů v zastupitelstvu, které má 15 členů. Druzí skončili Společně pro Radotín (TOP 09, KDU-ČSL, Zelení) se čtyřmi mandáty. Třetí Piráti budou mít jednoho zastupitele.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru