Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský
Staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Foto: MČ P7

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli včera zastupitelé. Podpořilo jej 17 z 29 zastupitelů. Čižinský je starostou již potřetí za sebou. Ve volbách získalo jeho uskupení Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. 

V radě sedmé městské části zasednou jen zástupci vítězného hnutí Praha 7 Sobě. Post starosty obhájil Jan Čižinský. „Máme od svých sousedů velmi silný mandát, abychom pokračovali v budování přívětivé, solidární, řádně spravované a atraktivní čtvrti, která je a zůstane pro všechny skvělým místem pro život,“ uvedl staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

„Zároveň si uvědomujeme, že je řada výzev, které je potřeba řešit. Jsme proto rádi za jakékoli podněty, za výtky i kritické ohlasy. Všechno bereme v úvahu. Čeká nás stavba dráhy do Kladna a na letiště, rozvoj území Bubnů, dokončení lávky na Štvanici, stavba bytového domu i nové školy a velká zátěž pro náš systém rychlé pomoci, díky němuž nikdo v Praze 7 není hozen přes palubu,“ dodal. 

Čižinský se stal starostou poprvé po volbách v roce 2014. Předtím do povědomí obyvatel Prahy 7 vstoupil jako organizátor referenda o kontroverzním plánu na stavbu nové budovy radnice této městské části za zhruba miliardu korun.

V devětadvacetičlenném zastupitelstvu má Praha 7 Sobě 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostala také koalice ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Dva zastupitele mají Piráti. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů. 

Starostou MČ Praha 7 byl zvolen:

Jan Čižinský (komunikace s veřejností, zahraniční vztahy, veřejný pořádek, bezpečnost) 

Do funkce místostarostů byli zvoleni:

Lenka Burgerová (územní rozvoj, participace)

Kamil Vavřinec Mareš (majetek, investice v neškolských objektech)

Hana Třeštíková (kultura, sport, sousedské vztahy)

Pavel Vyhnánek (finance)

Pavel Zelenka (doprava, strategické projekty, veřejné zakázky, podpora podnikání) 

Radními se stali:

Jakob Hurrle (sociální a zdravotní politika, integrace cizinců, národnostní menšiny, prevence kriminality)

Jiří Knitl (strategické plánování, životní prostředí, veřejný prostor)

Hana Šišková (vzdělávání, školství, investice ve školských objektech) 

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedou Kontrolního výboru se stal Ondřej Melena (Česká pirátská strana), předsedkyní Finančního výboru byla zvolena Jana Machová (ANO 2011) a předsedkyní Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví se stala Sylva Svobodová (Praha 7 Sobě). 

Zdroj: MČ Praha 7


Autor: puc

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru