Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský
Staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Foto: MČ P7

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli včera zastupitelé. Podpořilo jej 17 z 29 zastupitelů. Čižinský je starostou již potřetí za sebou. Ve volbách získalo jeho uskupení Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. 

V radě sedmé městské části zasednou jen zástupci vítězného hnutí Praha 7 Sobě. Post starosty obhájil Jan Čižinský. „Máme od svých sousedů velmi silný mandát, abychom pokračovali v budování přívětivé, solidární, řádně spravované a atraktivní čtvrti, která je a zůstane pro všechny skvělým místem pro život,“ uvedl staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

„Zároveň si uvědomujeme, že je řada výzev, které je potřeba řešit. Jsme proto rádi za jakékoli podněty, za výtky i kritické ohlasy. Všechno bereme v úvahu. Čeká nás stavba dráhy do Kladna a na letiště, rozvoj území Bubnů, dokončení lávky na Štvanici, stavba bytového domu i nové školy a velká zátěž pro náš systém rychlé pomoci, díky němuž nikdo v Praze 7 není hozen přes palubu,“ dodal. 

Čižinský se stal starostou poprvé po volbách v roce 2014. Předtím do povědomí obyvatel Prahy 7 vstoupil jako organizátor referenda o kontroverzním plánu na stavbu nové budovy radnice této městské části za zhruba miliardu korun.

V devětadvacetičlenném zastupitelstvu má Praha 7 Sobě 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostala také koalice ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Dva zastupitele mají Piráti. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů. 

Starostou MČ Praha 7 byl zvolen:

Jan Čižinský (komunikace s veřejností, zahraniční vztahy, veřejný pořádek, bezpečnost) 

Do funkce místostarostů byli zvoleni:

Lenka Burgerová (územní rozvoj, participace)

Kamil Vavřinec Mareš (majetek, investice v neškolských objektech)

Hana Třeštíková (kultura, sport, sousedské vztahy)

Pavel Vyhnánek (finance)

Pavel Zelenka (doprava, strategické projekty, veřejné zakázky, podpora podnikání) 

Radními se stali:

Jakob Hurrle (sociální a zdravotní politika, integrace cizinců, národnostní menšiny, prevence kriminality)

Jiří Knitl (strategické plánování, životní prostředí, veřejný prostor)

Hana Šišková (vzdělávání, školství, investice ve školských objektech) 

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedou Kontrolního výboru se stal Ondřej Melena (Česká pirátská strana), předsedkyní Finančního výboru byla zvolena Jana Machová (ANO 2011) a předsedkyní Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví se stala Sylva Svobodová (Praha 7 Sobě). 

Zdroj: MČ Praha 7


Autor: puc

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru