Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský
Staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Foto: MČ P7

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli včera zastupitelé. Podpořilo jej 17 z 29 zastupitelů. Čižinský je starostou již potřetí za sebou. Ve volbách získalo jeho uskupení Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. 

V radě sedmé městské části zasednou jen zástupci vítězného hnutí Praha 7 Sobě. Post starosty obhájil Jan Čižinský. „Máme od svých sousedů velmi silný mandát, abychom pokračovali v budování přívětivé, solidární, řádně spravované a atraktivní čtvrti, která je a zůstane pro všechny skvělým místem pro život,“ uvedl staronový starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

„Zároveň si uvědomujeme, že je řada výzev, které je potřeba řešit. Jsme proto rádi za jakékoli podněty, za výtky i kritické ohlasy. Všechno bereme v úvahu. Čeká nás stavba dráhy do Kladna a na letiště, rozvoj území Bubnů, dokončení lávky na Štvanici, stavba bytového domu i nové školy a velká zátěž pro náš systém rychlé pomoci, díky němuž nikdo v Praze 7 není hozen přes palubu,“ dodal. 

Čižinský se stal starostou poprvé po volbách v roce 2014. Předtím do povědomí obyvatel Prahy 7 vstoupil jako organizátor referenda o kontroverzním plánu na stavbu nové budovy radnice této městské části za zhruba miliardu korun.

V devětadvacetičlenném zastupitelstvu má Praha 7 Sobě 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostala také koalice ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Dva zastupitele mají Piráti. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů. 

Starostou MČ Praha 7 byl zvolen:

Jan Čižinský (komunikace s veřejností, zahraniční vztahy, veřejný pořádek, bezpečnost) 

Do funkce místostarostů byli zvoleni:

Lenka Burgerová (územní rozvoj, participace)

Kamil Vavřinec Mareš (majetek, investice v neškolských objektech)

Hana Třeštíková (kultura, sport, sousedské vztahy)

Pavel Vyhnánek (finance)

Pavel Zelenka (doprava, strategické projekty, veřejné zakázky, podpora podnikání) 

Radními se stali:

Jakob Hurrle (sociální a zdravotní politika, integrace cizinců, národnostní menšiny, prevence kriminality)

Jiří Knitl (strategické plánování, životní prostředí, veřejný prostor)

Hana Šišková (vzdělávání, školství, investice ve školských objektech) 

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedou Kontrolního výboru se stal Ondřej Melena (Česká pirátská strana), předsedkyní Finančního výboru byla zvolena Jana Machová (ANO 2011) a předsedkyní Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví se stala Sylva Svobodová (Praha 7 Sobě). 

Zdroj: MČ Praha 7


Autor: puc

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru