dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražská politika

Starostou Prahy 7 je Čižinský, jeho zástupci Mirovský, Mareš a Vyhnánek

Zastupitelé Prahy 7 zvolili novým starostou šestatřicetiletého učitele na gymnáziu Jana Čižinského (Praha 7 sobě). Jeho zástupci jsou Ondřej Mirovský (PRO 7), Kamil Vavřinec Mareš a Pavel Vyhnánek (oba Praha 7 sobě).

Radnici Prahy 7 nově povede koalice hnutí Praha 7 sobě a koalice PRO 7. Rada městské části bude i nadále sedmičlenná. Kromě starosty a tří místostarostů do ní byly zvoleny filmová produkční Hana Třeštíková, architektka Kateřina Vídenová (obě Praha 7 sobě) a redaktorka časopisu Moderní obec Silvie Kratochvílová (Koalice PRO 7). Hnutí Praha 7 sobě získalo 15 mandátů, koalice PRO 7, kterou tvoří SZ, Piráti, SNK-ED a nezávislí kandidáti, čtyři.

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů zastupitelstva. Předsedou Kontrolního výboru se stal Jan Svoboda (ANO 2011), předsedou Finančního výboru Miroslav Tutter MBA (TOP 09) a předsedou Výboru pro výchovu a vzdělávání David Večeřa (PRO 7).

„Za nejpodstatnější změnu považuji ustanovení dvou pevných bodů pro každé zasedání zastupitelstva, kdy občané dostanou možnost přednést své dotazy a připomínky. Jeden z těchto bodů je stanoven na začátek zasedání a druhý pevně fixován na 18 hodin. Této možnosti budou moci občané využít již na příštím zasedání zastupitelstva,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Jsem velice rád, že jsme tento vstřícný krok vůči našim občanům schválili již nyní na ustavujícím zasedání. Osobně jsem tento návrh předkládal v uplynulém volebním na každém zastupitelstvu, tedy dohromady asi dvacetkrát. Minulé vedení městské části jej však pokaždé shodilo ze stolu,“ doplnil zástupce starosty Ondřej Mirovský.    
 


Další články
Nahoru