Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Starostou Prahy 22 je opět Kaněra z ANO
Uhříněveská radnice. Foto(2x): Praha22

Starostou Prahy 22 je opět Kaněra z ANO

Starostou Prahy 22, pod kterou spadá například Uhříněves, se stal Tomáš Kaněra (ANO). Rozhodli o tom dnes zastupitelé městské části. Kaněru podpořilo 14 z 24 přítomných zastupitelů. Poprvé se stal starostou v červnu 2021. Na koalici se domluvily strany a hnutí ODS, KDU-ČSL, ANO a DvacetDvojka a Svobodní. V zastupitelstvu s 25 členy má koalice většinu 15 hlasů. Volby v Uhříněvsi vyhrálo hnutí STAN, které však skončilo v opozici.
tomas-kanera-starosta-praha-22

Tomáš Kaněra

„Práce to není a nebude jednoduchá. Před námi je zlá zima kvůli drahým energiím, musíme nahradit školku v Pitkovicích po krachu dodavatele a další. Těší mě ale, že jsem pro řešení dostal jak od voličů, tak od svých kolegů důvěru," uvedl Kaněra.

Na starosti bude mít mimo jiné bezpečnost nebo majetek městské části. V kandidátské řeči uvedl, že se „nebojí udělat rozhodnutí a zároveň se umí s ostatními domluvit." Rovněž poděkoval za práci svým předchůdcům.

Zastupitelé zvolili také místostarosty, kterými se stali Martin Langmajer (ODS), který bude řešit investice a územní rozvoj, a Hana Vagenknechtová (DvacetDvojka) se postará o školství, kulturu a spolky. Radními městské části pak byli zvoleni Martin Turnovský (DvacetDvojka), Miroslav Roth (ANO), Daniel Smutek (ODS) a Jan Konopásek (Svobodní).

Komunální volby v Praze 22 vyhrálo hnutí STAN, získalo šest mandátů v zastupitelstvu, které má 25 členů. Druhé skončilo ANO s pěti mandáty a třetí je DvacetDvojka + Svobodní, která má pět zastupitelů.

Čtvrté Společně pro Prahu 22, které vzniklo spojením místní ODS a KDU-ČSL, má pět mandátů. Dva zastupitele má Občanská kandidátka 22, která skončila na pátém místě, a šestá Praha 22. Naše město. získala rovněž dva mandáty.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru