Dnes Čtvrtek - jasno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Starostou Prahy 22 je opět Kaněra z ANO
Uhříněveská radnice. Foto(2x): Praha22

Starostou Prahy 22 je opět Kaněra z ANO

Starostou Prahy 22, pod kterou spadá například Uhříněves, se stal Tomáš Kaněra (ANO). Rozhodli o tom dnes zastupitelé městské části. Kaněru podpořilo 14 z 24 přítomných zastupitelů. Poprvé se stal starostou v červnu 2021. Na koalici se domluvily strany a hnutí ODS, KDU-ČSL, ANO a DvacetDvojka a Svobodní. V zastupitelstvu s 25 členy má koalice většinu 15 hlasů. Volby v Uhříněvsi vyhrálo hnutí STAN, které však skončilo v opozici.
tomas-kanera-starosta-praha-22

Tomáš Kaněra

„Práce to není a nebude jednoduchá. Před námi je zlá zima kvůli drahým energiím, musíme nahradit školku v Pitkovicích po krachu dodavatele a další. Těší mě ale, že jsem pro řešení dostal jak od voličů, tak od svých kolegů důvěru," uvedl Kaněra.

Na starosti bude mít mimo jiné bezpečnost nebo majetek městské části. V kandidátské řeči uvedl, že se „nebojí udělat rozhodnutí a zároveň se umí s ostatními domluvit." Rovněž poděkoval za práci svým předchůdcům.

Zastupitelé zvolili také místostarosty, kterými se stali Martin Langmajer (ODS), který bude řešit investice a územní rozvoj, a Hana Vagenknechtová (DvacetDvojka) se postará o školství, kulturu a spolky. Radními městské části pak byli zvoleni Martin Turnovský (DvacetDvojka), Miroslav Roth (ANO), Daniel Smutek (ODS) a Jan Konopásek (Svobodní).

Komunální volby v Praze 22 vyhrálo hnutí STAN, získalo šest mandátů v zastupitelstvu, které má 25 členů. Druhé skončilo ANO s pěti mandáty a třetí je DvacetDvojka + Svobodní, která má pět zastupitelů.

Čtvrté Společně pro Prahu 22, které vzniklo spojením místní ODS a KDU-ČSL, má pět mandátů. Dva zastupitele má Občanská kandidátka 22, která skončila na pátém místě, a šestá Praha 22. Naše město. získala rovněž dva mandáty.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru