Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Starostou Prahy 11 byl zvolen Martin Sedeke z ODS
Nový starosta Prahy 11 Martin Sedeke. Foto: archiv

Starostou Prahy 11 byl zvolen Martin Sedeke z ODS

Zastupitelstvo Prahy 11 dnes po čtrnácté hodině zvolilo novým starostou městské části Martina Sedeke z ODS, dosavadního zastupitele jedenácté městské části a předsedu magistrátního výboru pro dopravu. Nahradil tak starostku Šárku Zdeňkovou z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), která byla odvolána loni v prosinci.

Sedeke získal 19 hlasů z 35. Dostal hlasy od ODS, TOP 09/STAN, Pirátů a hnutí ANO. Nepodpořili ho zastupitelé Prahy 11 Sobě a HPP11.

Většinovou koalici však kluby nesjednaly, vedení radnice bude mít podporu opozičních ANO a TOP 09-STAN. Jaký postoj bude Prahy 11 Sobě, se teprve ukáže, HPP 11 deklarovalo, že bude v opozici. Vedení tak bude mít takzvanou menšinovou radu, tedy podporu 11 zastupitelů namísto 18 a bez koaliční smlouvy.

„Menšinová rada klade větší nárok na komunikaci. V praxi to znamená, že ty materiály, které se budou schvalovat zastupitelstvem, bude třeba předjednat napříč politickými kluby," řekl Sedeke. „Já jsem připraven jednat úplně se všemi, tedy ne jen s těmi, co mě podpořili," pokračoval.

„Ve své funkci se chci soustředit nejen na řešení problémů, které Praha 11 má a které souvisí s jednotlivými oblastmi, kterým se vedení městské části v oblasti působnosti samosprávy věnuje, ale též otázce související se vztahy mezi politickými subjekty, které v zastupitelstvu působí," dodal.

Praha 11 by se podle něj nyní měla zaměřit mimo jiné na opravu Opatovské – objektu u výstupu ze stanice metra Háje, dotažení kontribučních smluv a rozvoj okolí stanice metra Opatov, rekonstrukce škol, revitalizace vnitrobloků a na řešení problémů parkovacích míst.

Do rady se dnes mají podle Sedekeho dovolit noví radní. Po odvolání tehdejší starostky na prosincovém jednání rezignovali radní z HPP11, v únoru pak zastupitelé odvolali radního pro majetek Jiřího Dohnala (Piráti), a rada tak měla čtyři členy a nebyla usnášeníschopná.


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru