dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Starostou Prahy 1 byl opět zvolen Oldřich Lomecký
Staronový starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09. Foto: archiv

Starostou Prahy 1 byl opět zvolen Oldřich Lomecký

Starostou Prahy 1 byl opět zvolen Oldřich Lomecký (TOP 09), dostal těsnou většinu 13 z 25 hlasů. Místostarosty jsou Daniel Hodek (ČSSD) a Richard Bureš (ODS). Prahu 1 nově vede koalice vítězné TOP 09, ČSSD a ODS.

V zastupitelstvu jsou také zástupci koalice My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL a Iniciativa občanů), ANO, sdružení Praha 1 rodina (LES a nezávislí kandidáti) a Zelená pro jedničku. Koalice tří stran má většinu jediného hlasu.

„Nemyslím si, že by to bylo složitější, bude to jen klást větší nároky na komunikaci," řekl k tomu ČTK Lomecký. Nově je zastupitelů 25 místo předchozích 35. Podle Lomeckého tak budou jednání přehlednější.

Zastupitelé schválili osmičlennou radu městské části. Jejími členy byli kromě starosty a obou místostarostů zvoleni Jan Votoček (TOP 09), který bude mít na starosti finance a rozpočet, neuvolněný radní Ivan Solil (ČSSD), který bude zodpovědný za bezpečnost, prevenci kriminality a legislativu.

Radními jsou také Eva Špačková (ODS), která se bude zabývat školstvím a spolky, Jan Krejčí (TOP 09) pro kulturu, sport a zahraniční vztahy a Tomáš Macháček (TOP 09) pro pronájmy a prodeje nemovitého majetku městské části. Uvolněná bude ještě předsedkyně výboru Šárka Chládková Táborská.

Vítězná TOP 09 získala 22,76 procenta hlasů, druhé hnutí My, co tady žijeme v čele se spisovatelkou Alenou Ježkovou 14,88 procenta. Dál skončily ANO (13,04 procenta), ODS (12 procenta), ČSSD (10,54 procenta).

Do zastupitelstva se dostali také zástupci uskupení Zelená pro jedničku (7,67 procenta) a Sdružení LES, Piráti a NK (6,39 procenta). Koalici po volbách v roce 2010 původně vytvořila TOP 09 se sociálními demokraty a Věcmi veřejnými. Koalice se rozpadla kvůli podezřením z napojení Věcí veřejných na firmu ABL.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru