Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Starostkou Prahy 1 byla zvolena Terezie Radoměřská z TOP 09

Novou starostkou Prahy 1 byla na dnešním jednání zastupitelstva zvolena Terezie Radoměřská (TOP 09).

radomerska-starostka-p1 „Praha 1 je náš domov a já udělám všechno pro to, abychom se zde cítili dobře. Jsem vděčna voličům a kolegům zastupitelům, že mi umožnili ujmout se role historicky první starostky Prahy 1 a mít tak vliv na dění v naší městské části,“ uvedla starostka na sociálních sítích. „Úkolů před námi je nespočet. Od dopravy, parkování, hluku až po péči o zeleň, divadla či spolkový život. Dramatická doba, v níž žijeme, před nás staví úkoly další a nečekané. Byla bych ráda, kdyby každý z našich občanů cítil jistotu, že jeho starosti a potřeby obec vnímá a je ochotna pomoci,“ dodala.


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Včera ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru