Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Starostka se setkala s řediteli základních a mateřských škol
Setkání se za městskou část zúčastnila starostka Jana Černochová (vpravo) a vedoucí odboru školství ÚMČ Praha 2 Petra Hainzová. Foto(2x): P2

Starostka se setkala s řediteli základních a mateřských škol

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes v budově vinohradské radnice setkala s řediteli základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí, aby zjistila, jak vypadá krizové opatření Vlády ČR ve školské praxi.

Společně s řediteli tak probrali aktuální epidemiologickou situaci a podrobně se věnovali lokálním problémům.

cernochova-setkani-reditele-skol1 Zároveň se shodli na formulaci těch nejzásadnějších požadavků, kterými jsou zachování provozu mateřských škol (MŠ) co možná nejdéle, zlepšení komunikace Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky – jasně specifikovaná pravidla pro MŠ, možnost realizace MŠ v přírodě, zařazení profese „učitel MŠ“ na seznam zaměstnanců „klíčových profesí“, aby mohli mít jako rodiče možnost umístit děti do vybraných školských zařízení k výkonu nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let, znovuzavedení klasické prezenční výuky 1. a 2. tříd základních škol (ZŠ) a možnost zavedení prezenčních výuky formou konzultací ve skupinách pro žáky 9. tříd ZŠ u klíčových předmětů tj. matematiky, českého jazyka, případně cizího jazyka

„Uvědomujeme si, jak je pro spoustu rodičů nesmírně náročné v těchto dnech skloubit zaměstnání a péči o rodinu. Proto také jako zřizovatelé chceme mateřské školy rozhodně ponechat v provozu co nejdéle a zajistit jim co možná nejlepší podmínky k fungování. Byli bychom také rádi, aby se co nejdříve do školních lavic vrátili prvňáci a druháci. Distanční výuka pro takto mále děti, které navíc strávily v lavicích pouze několik málo týdnů, je prakticky nemožná. Za klíčové považujeme i vzdělávání deváťáků, kteří by měli mít možnost řádné přípravy na přijímací zkoušky,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která má oblast školství ve své gesci.

„Rozhodně obdivuji, jak naši dvojkoví pedagogové tuto nelehkou dobu zvládají. Jsou to nepochybně profesionálové, kteří pracují v první linii s obrovským nasazením. To málo, co pro ně mohu udělat, je přenést jejich zkušenosti z praxe na místa k řešení povolaná tj. ministru školství mládeže a tělovýchovy v rámci interpelací poslanecké sněmovny,“ dodala Jana Černochová.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Další články
Nahoru