Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Starostka se setkala s řediteli základních a mateřských škol
Setkání se za městskou část zúčastnila starostka Jana Černochová (vpravo) a vedoucí odboru školství ÚMČ Praha 2 Petra Hainzová. Foto(2x): P2

Starostka se setkala s řediteli základních a mateřských škol

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes v budově vinohradské radnice setkala s řediteli základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí, aby zjistila, jak vypadá krizové opatření Vlády ČR ve školské praxi.

Společně s řediteli tak probrali aktuální epidemiologickou situaci a podrobně se věnovali lokálním problémům.

cernochova-setkani-reditele-skol1 Zároveň se shodli na formulaci těch nejzásadnějších požadavků, kterými jsou zachování provozu mateřských škol (MŠ) co možná nejdéle, zlepšení komunikace Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky – jasně specifikovaná pravidla pro MŠ, možnost realizace MŠ v přírodě, zařazení profese „učitel MŠ“ na seznam zaměstnanců „klíčových profesí“, aby mohli mít jako rodiče možnost umístit děti do vybraných školských zařízení k výkonu nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let, znovuzavedení klasické prezenční výuky 1. a 2. tříd základních škol (ZŠ) a možnost zavedení prezenčních výuky formou konzultací ve skupinách pro žáky 9. tříd ZŠ u klíčových předmětů tj. matematiky, českého jazyka, případně cizího jazyka

„Uvědomujeme si, jak je pro spoustu rodičů nesmírně náročné v těchto dnech skloubit zaměstnání a péči o rodinu. Proto také jako zřizovatelé chceme mateřské školy rozhodně ponechat v provozu co nejdéle a zajistit jim co možná nejlepší podmínky k fungování. Byli bychom také rádi, aby se co nejdříve do školních lavic vrátili prvňáci a druháci. Distanční výuka pro takto mále děti, které navíc strávily v lavicích pouze několik málo týdnů, je prakticky nemožná. Za klíčové považujeme i vzdělávání deváťáků, kteří by měli mít možnost řádné přípravy na přijímací zkoušky,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která má oblast školství ve své gesci.

„Rozhodně obdivuji, jak naši dvojkoví pedagogové tuto nelehkou dobu zvládají. Jsou to nepochybně profesionálové, kteří pracují v první linii s obrovským nasazením. To málo, co pro ně mohu udělat, je přenést jejich zkušenosti z praxe na místa k řešení povolaná tj. ministru školství mládeže a tělovýchovy v rámci interpelací poslanecké sněmovny,“ dodala Jana Černochová.


Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

Včera ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Včera v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Včera v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Včera v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Včera v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Včera v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

Další články
Nahoru