dnes
Sobota - zatazeno
23°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
29°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
22°C
Starostka přijela za dětmi a přivezla dárky
Nechybělo ani opékání vuřtů. Foto: FB Praha 2

Starostka přijela za dětmi a přivezla dárky

Starostka druhé městské části Jana Černochová navštívila letní dětský tábor DDM Prahy 2 s brannou tématikou. Tak zvaný tábor přežití v Žihli spolufinancuje druhá městská část částkou téměř 100 000 korun. Letos se koná už třetí ročník, poprvé však trvá tábor dva týdny namísto původního jednoho.

Jako vedoucí na tábor jezdí i zaměstnanci úřadu městské části. Celkem téměř padesát dětí na táboře čeká zvyšování fyzické kondice, práce v týmu, učení se soběstačnosti, základy přežití v přírodě, maskování, topografie a navigace v terénu, zdravotnická příprava, samozřejmě noční bojové hry včetně přespání mimo základnu a táboráky.

Během návštěvy starostky dostaly všechny čtyři dětské týmy za úkol postavit vory, zapálit oheň křesadlem a přichystat čaj z vlastních surovin.

tabor-deti-1-2019

Nechyběla ale ani kytara a táborové písně u táboráku s opékáním vuřtů. V noci děti čekala tradiční bojová hra v lese, které se účastnila i Jana Černochová. Starostka všem dětem přivezla od městské části Praha 2 multifunkční karabiny a outdoorové láhve.


Jak vidí děti Budulínka? Výstavu jejich prací najdete v atriu radnice

7. srpna 2019 v 17:51

V rámci ekologické výchovy se pro děti z mateřinek Prahy 13 každoročně koná ve Spolkovém domě divadelní představení. Letos to byla pohádka O Budulínkovi. Při této příležitosti vyhlásila místostarostka třinácté městské části Marcela Plesníková (ANO) pro malé malíře a kreslíře výtvarnou...

Praha 9: Pohádkový dvoreček pro nejmenší v srpnu

2. srpna 2019 v 11:38

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Tenisové léto v Praze 6 hledá nové talenty

31. července 2019 v 08:48

Ve dnech 19.- 23. srpna se na tenisových kurtech v areálu TJ Sokol Liboc koná Tenisové léto – hledáme nové talenty. Kurs bude probíhat denně od 9 do 15 hodin.

Za draky do Ďáblického háje s Prahou 8

24. července 2019 v 11:05

Praha 8, Karlínské Spektrum DDM a DDM Praha 8 – Spirála zvou na již dvanáctý ročník akce Za draky do Ďáblického háje.

Praha 13: Klub Kulička v Domu sociálních služeb Lukáš

23. července 2019 v 07:26

Herna pro maminky s dětmi, pod patronátem městské části Praha 13, je otevřena každé úterý a středu od 9 do 12 hodin zdarma.

Střecha plná zábavy nabízí i program pro děti

19. července 2019 ve 12:03

Galerie Harfa přichystala pro návštěvníky Střechu plnou zábavy, která zahrnuje bohatý program během celého léta. Akce budou probíhat každé úterý, čtvrtek a sobotu. Chybět nebude prosecco na kolech v podání mobilního baru Proseccolo. Program je připraven i pro děti, které se mohou pobavit...

Dny mladých hasičů: Více než sto dětí se v rámci akce seznámí s prací požárníků

16. července 2019 v 07:48

Magistrát se i v letošním roce rozhodl podpořit projekt organizovaný Sborem dobrovolných hasičů Prahy 1 – Dny mladých hasičů. V rámci dvou týdenních turnusů se může přibližně sto dětí z celé republiky seznámit s prací hasičů a dojde i na záchranářské techniky či výcvik na vodě. Nad akcí převzal...

Další články
Nahoru