dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - zatazeno
10°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
9°C
Starostka Prahy 4 Michalcová: Pokud to půjde, budeme ctít kontinuitu s kroky předchozího vedení
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová na společenském setkání se zástupci odbojových organizací. Foto: P4

Starostka Prahy 4 Michalcová: Pokud to půjde, budeme ctít kontinuitu s kroky předchozího vedení

Praha 4 má od konce května nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Petra Štěpánka (Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí) nahradila v čele radnice Irena Michalcová z hnutí ANO. Co zatím zvládla ve funkci starostky udělat? Jakými kroky chce dosáhnout toho, aby vedení městské části, které má v zastupitelstvu těsnou většinu, vydrželo ve stávajícím složení do konce volebního období? Na tyto a další otázky odpovídala nová starostka serveru Pražský patriot. 
starostka-michalkova

Nová starostka Prahy 4 Irena Michalcová

Je to měsíc, co jste se stala starostkou Prahy 4. Jaké byly Vaše první kroky ve funkci?
Měsíc je krátká doba, zdá se mi, jako by uběhlo jen pár dní. Nastoupila jsem do funkce a hned jsem musela řešit spoustu drobností, je to takový administrativní a politický kolotoč, ale ono to jinak nejde. Čekalo mne předání mateřské školy, kterou jsem dosud řídila, čekala mne řada společenských povinností. Na prvních jednáních rady jsme řešili spíše rutinní věci, ale ani bez nich to nejde, život v městské části a činnost úřadu musí pokračovat. Něco jsem už určitě nastavila jinak, a to abychom spolu jednali slušně, poslouchali navzájem své argumenty a byli k sobě vstřícní. Možná je to maličkost, ale pro mne důležitá.

Jaké jsou Vaše priority pro nadcházející měsíce?
Velký důraz budeme klást na sociální věci a péči o seniory a na vyřešení letitých problémů, které veřejnost právem kritizuje. Jsou to často zdánlivé maličkosti, ale pro lidi jsou důležité, například pořádek v ulicích a kolem popelnic, oprava zanedbaných chodníků a podobně.

Jak zatím hodnotíte funkčnost nové koalice?
O všem spolu mluvíme, o všem se dokážeme domluvit, takže spolupráce funguje.

V Radě čtvrté městské části jste jediná žena. Je to spíše výhoda, nebo nevýhoda zastřešovat práci a výsledky ryze mužského kolektivu?
Ve svém dosavadním životě jsem jednala s muži i ženami, nedělá mi to problém. Ostatně v radě městské části má hlas každého člena včetně starostky stejnou váhu. Starostka radě předsedá a zatím jsem nezaznamenala, že by to pánům dělalo problémy.

Koalice má těsnou většinu. Co budete dělat pro to, aby se udržela po zbytek volebního období?
Jednat se všemi, připravovat do zastupitelstva kvalitní materiály, aby nevznikaly zbytečné spory.

Dle atmosféry na dubnovém zastupitelstvu, kde došlo k zvolení nového vedení, se zdálo, že vztahy mezi novou koalicí a opozicí budou velmi napjaté. Jak probíhá komunikace s měsíčním odstupem?
Současné vedení není uzavřená sekta, chceme o důležitých rozhodnutích, které ovlivní městskou část, jednat se všemi zastupiteli. Ostatně už jsme dali najevo, že se budeme snažit ctít kontinuitu s kroky předchozího vedení, pokud to bude možné. Když se odvolává rada a starosta, je to vždy emotivní záležitost, ale potom přijde každodenní práce v komisích a ve výborech i v zastupitelstvu a záleží na každém, jak se s novou situací vyrovná. 


Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

4. prosince 2019 ve 21:19

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Další články
Nahoru