dnes
Pátek - prehanky-dest
27°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - zatazeno
16°C
Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí
Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. Foto: archiv

Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí

Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová se rozhodla vystoupit z TOP 09. Dnes to oznámila na svém facebookovém profilu, kde také popsala důvody svého kroku. Členství ve straně ukončila k včerejšku. Předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi již ukončení svého členství již odeslala. 

„Rozhodla jsem se ukončit členství ve straně TOP 09, která je podle platných stanov stranou konzervativní. Záměrnou a veřejnou stylizací TOP 09 do liberálně-aktivistické strany, aniž by došlo ke změně stanov, se TOP 09 stává nedůvěryhodnou,“ napsala Hujová na svém Facebooku.

Strana podle starostky třetí městské části neprosazuje urychlenou výstavbu vnějšího a vnitřního městského dopravního okruhu Prahy. „Tento ústupek vůči STAN považuji za devalvaci dosavadní práce stávajících zastupitelů TOP 09, ale především za škodlivé pro občany Prahy,“ napsala.

STAN je v současném pražském zastupitelstvu členem Trojkoalice, která podporovala vytvoření studie o dopadech možného vedení vnitřního silničního okruhu převážně po povrchu. TOP 09 je naopak zastáncem tunelové varianty.

Tato kritika přišla jen den po té, co byla na tiskové konferenci v Tančícím domě oficiálně odstartován společný předvolební projekt TOP 09 a STAN s názvem Společně pro Prahu.

Hujová je členkou pražského zastupitelstva a zároveň starostkou Prahy 3, kde po volbách vytvořila koalici s ČSSD a ODS poté, co vítězné uskupení Žižkov (nejen) sobě vládu sestavit nedokázalo.

K odchodu starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové z TOP 09 se záhy vyjádřil místostarosta Prahy 3 a kandidát Koalice pro Prahu 3 na starostu Alexander Bellu z ODS. „Odchod starostky Hujové z TOP 09 zásadním způsobem mění situaci na radnici Prahy 3. Již jsme oslovili naše koaliční partnery z TOP 09 i ČSSD a vyzvali je ke společnému jednání. Jsme přesvědčeni, že vnitřní problémy TOP 09 nemají zatěžovat dobrou práci radniční koalice,“ uvedl.

„My chceme nadále pracovat ve prospěch občanů Prahy 3. A naopak nechceme vyvolávat chaos a krizi ve správě naší městské části v samotném závěru volebního období. Připomínáme v této souvislosti, že dnešním dnem se největším uskupením v zastupitelstvu Prahy 3 stává naše spojenectví ODS, KDU-ČSL a Svobodných, které společně kandiduje ve volbách jako Koalice pro Prahu 3. Zároveň jsme rádi, že naše stanovisko sdílí i naši koaliční partneři z klubu Volba pro město,“ dodal.


Polovina bodů programu zastupitelstva Prahy 4 byla přesunuta na další jednání

24. dubna 2019 ve 21:54

Jelikož dnešní jednání zastupitelstva Prahy 4 výrazně zdrželo odvolávání dosavadních členů Rady a volba jejich nástupců, odhlasovali zastupitelé, že body programu číslo 6 až číslo 12 budou přesunuty na další schůzi. Přesunuté body byly technického charakteru.

Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru