dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
23°C
Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí
Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. Foto: archiv

Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí

Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová se rozhodla vystoupit z TOP 09. Dnes to oznámila na svém facebookovém profilu, kde také popsala důvody svého kroku. Členství ve straně ukončila k včerejšku. Předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi již ukončení svého členství již odeslala. 

„Rozhodla jsem se ukončit členství ve straně TOP 09, která je podle platných stanov stranou konzervativní. Záměrnou a veřejnou stylizací TOP 09 do liberálně-aktivistické strany, aniž by došlo ke změně stanov, se TOP 09 stává nedůvěryhodnou,“ napsala Hujová na svém Facebooku.

Strana podle starostky třetí městské části neprosazuje urychlenou výstavbu vnějšího a vnitřního městského dopravního okruhu Prahy. „Tento ústupek vůči STAN považuji za devalvaci dosavadní práce stávajících zastupitelů TOP 09, ale především za škodlivé pro občany Prahy,“ napsala.

STAN je v současném pražském zastupitelstvu členem Trojkoalice, která podporovala vytvoření studie o dopadech možného vedení vnitřního silničního okruhu převážně po povrchu. TOP 09 je naopak zastáncem tunelové varianty.

Tato kritika přišla jen den po té, co byla na tiskové konferenci v Tančícím domě oficiálně odstartován společný předvolební projekt TOP 09 a STAN s názvem Společně pro Prahu.

Hujová je členkou pražského zastupitelstva a zároveň starostkou Prahy 3, kde po volbách vytvořila koalici s ČSSD a ODS poté, co vítězné uskupení Žižkov (nejen) sobě vládu sestavit nedokázalo.

K odchodu starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové z TOP 09 se záhy vyjádřil místostarosta Prahy 3 a kandidát Koalice pro Prahu 3 na starostu Alexander Bellu z ODS. „Odchod starostky Hujové z TOP 09 zásadním způsobem mění situaci na radnici Prahy 3. Již jsme oslovili naše koaliční partnery z TOP 09 i ČSSD a vyzvali je ke společnému jednání. Jsme přesvědčeni, že vnitřní problémy TOP 09 nemají zatěžovat dobrou práci radniční koalice,“ uvedl.

„My chceme nadále pracovat ve prospěch občanů Prahy 3. A naopak nechceme vyvolávat chaos a krizi ve správě naší městské části v samotném závěru volebního období. Připomínáme v této souvislosti, že dnešním dnem se největším uskupením v zastupitelstvu Prahy 3 stává naše spojenectví ODS, KDU-ČSL a Svobodných, které společně kandiduje ve volbách jako Koalice pro Prahu 3. Zároveň jsme rádi, že naše stanovisko sdílí i naši koaliční partneři z klubu Volba pro město,“ dodal.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hrušňová alej. Setkání se zástupci radnice Prahy 15

2. května 2018 ve 12:51

Chcete-li sdělit svůj názor k připravenému projektu v lokalitě hrušňová alej, přijměte pozvání na veřejné setkání se zástupci městské části. Setkání se koná v pondělí 7. května od 17 do 18 hodin v Mantovské ulici.

Vláda uzavřela memorandum se společností Uber

30. dubna 2018 v 16:12

Dnes se podařilo uzavřít dohodu mezi vládou České republiky, společností Uber a Hlavním městem Prahou.

Další články
Nahoru