dnes
Pátek - skorojasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí
Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. Foto: archiv

Starostka Prahy 3 vystoupila z TOP 09. Z konzervativní se stává liberálně-aktivistickou stranou, vadí jí

Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová se rozhodla vystoupit z TOP 09. Dnes to oznámila na svém facebookovém profilu, kde také popsala důvody svého kroku. Členství ve straně ukončila k včerejšku. Předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi již ukončení svého členství již odeslala. 

„Rozhodla jsem se ukončit členství ve straně TOP 09, která je podle platných stanov stranou konzervativní. Záměrnou a veřejnou stylizací TOP 09 do liberálně-aktivistické strany, aniž by došlo ke změně stanov, se TOP 09 stává nedůvěryhodnou,“ napsala Hujová na svém Facebooku.

Strana podle starostky třetí městské části neprosazuje urychlenou výstavbu vnějšího a vnitřního městského dopravního okruhu Prahy. „Tento ústupek vůči STAN považuji za devalvaci dosavadní práce stávajících zastupitelů TOP 09, ale především za škodlivé pro občany Prahy,“ napsala.

STAN je v současném pražském zastupitelstvu členem Trojkoalice, která podporovala vytvoření studie o dopadech možného vedení vnitřního silničního okruhu převážně po povrchu. TOP 09 je naopak zastáncem tunelové varianty.

Tato kritika přišla jen den po té, co byla na tiskové konferenci v Tančícím domě oficiálně odstartován společný předvolební projekt TOP 09 a STAN s názvem Společně pro Prahu.

Hujová je členkou pražského zastupitelstva a zároveň starostkou Prahy 3, kde po volbách vytvořila koalici s ČSSD a ODS poté, co vítězné uskupení Žižkov (nejen) sobě vládu sestavit nedokázalo.

K odchodu starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové z TOP 09 se záhy vyjádřil místostarosta Prahy 3 a kandidát Koalice pro Prahu 3 na starostu Alexander Bellu z ODS. „Odchod starostky Hujové z TOP 09 zásadním způsobem mění situaci na radnici Prahy 3. Již jsme oslovili naše koaliční partnery z TOP 09 i ČSSD a vyzvali je ke společnému jednání. Jsme přesvědčeni, že vnitřní problémy TOP 09 nemají zatěžovat dobrou práci radniční koalice,“ uvedl.

„My chceme nadále pracovat ve prospěch občanů Prahy 3. A naopak nechceme vyvolávat chaos a krizi ve správě naší městské části v samotném závěru volebního období. Připomínáme v této souvislosti, že dnešním dnem se největším uskupením v zastupitelstvu Prahy 3 stává naše spojenectví ODS, KDU-ČSL a Svobodných, které společně kandiduje ve volbách jako Koalice pro Prahu 3. Zároveň jsme rádi, že naše stanovisko sdílí i naši koaliční partneři z klubu Volba pro město,“ dodal.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru