dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražský život

Starostka Prahy 2 se zlobí na magistrát, poslala důrazný dopis primátorce. Kvůli požáru muzea

Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová se obrátila důrazným dopisem na primátorku hlavního města Prahy Adrianu Krnáčovou, pod níž spadá Operační středisko krizového štábu hlavního města Prahy, ve věci nočního požáru Národního muzea.

„Jsem hrubě nespokojena s tím, že jsem ani já jako starostka městské části Praha 2, ani pracovníci oddělení krizového řízení a bezpečnosti úřadu městské části nebyli informování o požáru na střeše Národního muzea. Tato budova se přitom nachází v těsném sousedství našeho obvodu,“ uvedla Černochová v dopisu.

Poukázala na to, že masivně hořela právě střecha budovy, a požár se mohl snadno rozšířit na druhé městské části. Přesto nikdo z představitelů Prahy 2, ať už z politiků, či zaměstnanců úřadu, o tomto nebezpečí podle Černochové nic nevěděl.

„Nestačí, že magistrát informoval Prahu 1. Oheň mohl ohrozit spící obyvatele naší městské části, přesto nás magistrát na riziko vůbec neupozornil,“ dodala Černochová s tím, že do budoucna důrazně požádala magistrát o nápravu.


Další články
Nahoru