Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Starostka Prahy 2 Jana Černochová převzala ocenění
Starostka Jana Černochová včera převzala vyznamenání spolku Veterán Policie ČR I. Stupně. Foto: P2

Starostka Prahy 2 Jana Černochová převzala ocenění

Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová včera v doprovodu radního pro bezpečnost Michala Zuny převzala vyznamenání spolku Veterán Policie ČR I. stupně za aktivní pomoc a spolupráci ve prospěch policejních veteránů.

Praha 2 na válečné hrdiny, veterány ani vojáky ze současných zahraničních misí nezapomíná. Jako jedno z prvních míst v ČR, založila městská část Praha 2 z iniciativy starostky Jany Černochové tradici každoročních vzpomínkových akcí ke Dni válečných veteránů na náměstí Míru.

Na náměstí Míru jsou v rámci akce vzpomínáni nejen váleční veteráni a padlí hrdinové obou světových válek, ale i vojáci ze současných zahraničních misí. Hrdiny, kteří za vlast nasazovali svůj život, připomínají v Praze 2 také četné památníky a pamětní desky.

Ceremoniálu, který proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v areálu Muzea Policie České republiky, se společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a policejním prezidentem generálmajorem Janem Švejdarem zúčastnil také náměstek ministra obrany Filip Říha.
Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru