Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Starostka Prahy 2 Jana Černochová převzala ocenění
Starostka Jana Černochová včera převzala vyznamenání spolku Veterán Policie ČR I. Stupně. Foto: P2

Starostka Prahy 2 Jana Černochová převzala ocenění

Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová včera v doprovodu radního pro bezpečnost Michala Zuny převzala vyznamenání spolku Veterán Policie ČR I. stupně za aktivní pomoc a spolupráci ve prospěch policejních veteránů.

Praha 2 na válečné hrdiny, veterány ani vojáky ze současných zahraničních misí nezapomíná. Jako jedno z prvních míst v ČR, založila městská část Praha 2 z iniciativy starostky Jany Černochové tradici každoročních vzpomínkových akcí ke Dni válečných veteránů na náměstí Míru.

Na náměstí Míru jsou v rámci akce vzpomínáni nejen váleční veteráni a padlí hrdinové obou světových válek, ale i vojáci ze současných zahraničních misí. Hrdiny, kteří za vlast nasazovali svůj život, připomínají v Praze 2 také četné památníky a pamětní desky.

Ceremoniálu, který proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v areálu Muzea Policie České republiky, se společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a policejním prezidentem generálmajorem Janem Švejdarem zúčastnil také náměstek ministra obrany Filip Říha.
Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru