dnes
Pondělí - jasno
26°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
25°C
pozítří
Středa - jasno
28°C
Starostka Prahy 2 Jana Černochová bude na podzim obhajovat funkci
Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová. Foto: archiv ODS

Starostka Prahy 2 Jana Černochová bude na podzim obhajovat funkci

Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS) bude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele radnice městské části. Jak Černochová sdělila ČTK, rozhodli tak ve středu večer delegáti sdružení strany v Praze 2. Do magistrátního zastupitelstva politička kandidovat nehodlá. ODS v posledních volbách v městské části zvítězila.

S kampaní v Praze 2 začne ODS podle Černochové v letních měsících. Programové priority bude strana teprve v dalších týdnech teprve formulovat, starostka se nicméně určitě chce zaměřit na témata, kterým se dlouhodobě věnuje.

Jedním z nich je například parkování, současný systém zón je dle názoru Černochové nadále neudržitelný. Zásadní je podle ní také otázka bezpečnosti a magistrát musí být schopen zajistit městským částem dostatek strážníků.

Ani v těchto volbách se starostka a poslankyně nechystá kandidovat do magistrátního zastupitelstva, kde nikdy nezasedala. „Praha 2 je moje srdcová záležitost," řekla ČTK. Dodala, že rozhodně doufá ve změnu na celopražské úrovni a ve vytvoření koalice, se kterou by se spolupracovalo lépe než s tou současnou. V Praze 2 je starostkou od roku 2012, před tím ve stejné funkcí působila mezi lety 2006 a 2010.

Dvojkou kandidátky ODS v Praze 2 bude současný místostarosta městské části Jan Korseska. Následují místopředsedkyně strany a další místostarostka Alexandra Udženija a zastupitel Prahy 2 Jan Recman. ODS v Praze 2 patří k prvním pražským místním organizacím, které si již kandidátku zvolily. Strana zatím nezná ani kandidáta na primátora.

V Praze 2 už minulý týden ohlásili kandidátku také Zelení. Povede je současný zastupitel městské části Jan Hruška. Na dalších místech kandidátky budou Kateřina Jechová, Michal Uhl a Ivana Milek Brodská.

ODS v roce 2014 vyhrála volby v Praze 2 se ziskem 25,3 procenta hlasů. Následovala TOP 09 s 15,3 procenta, Občané za spokojené bydlení (OSB) s 15 procenty, ANO s 13,4 procenta, Zelená pro Prahu 2 s 11,4 procenta a ČSSD s 1,5 procenta. Vládní koalici vytvořily ODS, TOP 09 a OSB.


V Praze 4 budou lidé volit v jednom obvodě 45 zastupitelů

14. června 2018 ve 13:06

Zastupitelstvo Prahy 4 bude mít v příštím volebním období v letech 2018 až 2022 stejně jako dosud 45 členů. Volit budou lidé v jednom volebním obvodu.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

12. června 2018 ve 13:39

V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na...

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

12. června 2018 ve 13:30

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro...

Petice bojuje za snížení hluku z Pražského okruhu

11. června 2018 ve 13:30

Pirátská kandidátka na senátorku za Prahu 12 Eva Tylová iniciovala petici proti nadměrnému hluku z pražského dálničního okruhu, který je na hranici současného povoleného limitu. Dokument již podpořily první desítky lidí. Petice navazuje na nedávnou stížnost senátorů k Ústavnímu soudu ČR, ke...

Další články
Nahoru