dnes
Středa - oblacno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Starostka Prahy 2 Jana Černochová bude na podzim obhajovat funkci
Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová. Foto: archiv ODS

Starostka Prahy 2 Jana Černochová bude na podzim obhajovat funkci

Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS) bude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele radnice městské části. Jak Černochová sdělila ČTK, rozhodli tak ve středu večer delegáti sdružení strany v Praze 2. Do magistrátního zastupitelstva politička kandidovat nehodlá. ODS v posledních volbách v městské části zvítězila.

S kampaní v Praze 2 začne ODS podle Černochové v letních měsících. Programové priority bude strana teprve v dalších týdnech teprve formulovat, starostka se nicméně určitě chce zaměřit na témata, kterým se dlouhodobě věnuje.

Jedním z nich je například parkování, současný systém zón je dle názoru Černochové nadále neudržitelný. Zásadní je podle ní také otázka bezpečnosti a magistrát musí být schopen zajistit městským částem dostatek strážníků.

Ani v těchto volbách se starostka a poslankyně nechystá kandidovat do magistrátního zastupitelstva, kde nikdy nezasedala. „Praha 2 je moje srdcová záležitost," řekla ČTK. Dodala, že rozhodně doufá ve změnu na celopražské úrovni a ve vytvoření koalice, se kterou by se spolupracovalo lépe než s tou současnou. V Praze 2 je starostkou od roku 2012, před tím ve stejné funkcí působila mezi lety 2006 a 2010.

Dvojkou kandidátky ODS v Praze 2 bude současný místostarosta městské části Jan Korseska. Následují místopředsedkyně strany a další místostarostka Alexandra Udženija a zastupitel Prahy 2 Jan Recman. ODS v Praze 2 patří k prvním pražským místním organizacím, které si již kandidátku zvolily. Strana zatím nezná ani kandidáta na primátora.

V Praze 2 už minulý týden ohlásili kandidátku také Zelení. Povede je současný zastupitel městské části Jan Hruška. Na dalších místech kandidátky budou Kateřina Jechová, Michal Uhl a Ivana Milek Brodská.

ODS v roce 2014 vyhrála volby v Praze 2 se ziskem 25,3 procenta hlasů. Následovala TOP 09 s 15,3 procenta, Občané za spokojené bydlení (OSB) s 15 procenty, ANO s 13,4 procenta, Zelená pro Prahu 2 s 11,4 procenta a ČSSD s 1,5 procenta. Vládní koalici vytvořily ODS, TOP 09 a OSB.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

Včera v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru