Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Ze sociálních sítí

Starostka Prahy 11 předala policistům dar

Starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (Hnutí pro Prahu 11) společně s vedoucím oddělení krizového řízení nedávno předala vedení Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) věcný dar. Příslušníci PMJ zasahují jako první při řadě mimořádných událostí od pátrání po ztracených či pohřešovaných osobách, zajištění nebezpečných osob, nálezu munice, řešení dopravních nehod a řady dalších událostí. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Věcný dar v podobě sady termovizního monokuláru byl předán v pátek 20. října v Ďáblicích na základně pohotovostní motorizované jednotky. Termokamera bude zasahujícím policistům opět sloužit zejména v první linii zásahu.

Termovizní kamera fungující na principu zobrazení tepelného záření s citlivostí 20mK, 35 mm čočkou a 8× digitálním zoomem umožňuje detekci až téměř na dva kilometry. Termokamera bude sloužit policistům při řadě běžných i mimořádných událostí, kdy se právě tepelná analýza a její grafické znázornění stává klíčovým bodem vyhledávání.

Svoji oprávněnou využitelnost tak najde zejména při špatných viditelných podmínkách a potřebě vyhledání a detekce osob i objektů, kontroly terénu, budov, okolí či dalšího, jinak neviditelného rozpoznání možných skrytých rizik.

Termovizní monokulár doplní již v předešlých letech pořízené věcné dary v podobě taktických sluchátek, zdravotnických batohů či sad na násilné vstupy. S veškerým speciálním vybavením se můžete setkat právě ve vozidlech velitelů policie nepřetržitě působících na území nejen Prahy 11, ale celé Prahy.

Rozpoznáte je velmi snadno, neboť po vytočení tísňové linky 158 jsou to právě oni, kdo zasahují na místě mezi prvními. V případě mimořádných událostí navíc přebírají velení a koordinují veškeré síly a prostředky policie v místě zásahu. Potkat se s nimi můžete též v rámci prezentace jejich práce například při příležitosti Dne s IZS, který proběhl například tento rok v červnu.

Dle slov vedoucího oddělení krizového řízení představuje věcný dar v kontextu výše uvedeného pouze malé poděkování ze strany MČ Praha 11 všem zasahujícím policistkám a policistům za jejich dennodenní nebezpečnou, ale o to více potřebnou práci při zajištění bezpečí nás všech.

„Jsme velmi rádi, že můžeme opět pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, a těm, kteří ve dne v noci pomáhají nám,“ uvedla starostka Zdeňková.


Autor: red

Pošlete zimní fotografie pro sociální sítě Prahy 14

Včera v 08:58

Baví vás koukat na svět kolem sebe přes hledaček fotoaparátu? Chcete se se svými výtvory podělit s ostatními? Pomozte Praze 14 plnit její sociální sítě hezkým obsahem. Předvánoční čas je plný nostalgie, vůní a světel. A někdy i zasněžené nebo alespoň mrazem ojíněné...

Vedení Prahy 1: Distancujeme se od trestního oznámení v souvislosti s údajným plánem vysídlit Palestince z Gazy

2. prosince 2023 v 10:45

Rada MČ Praha 1 přijala usnesení, ve kterém se distancuje od trestního oznámení, které podal 8. listopadu předseda Kontrolního výboru Zastupitelstva Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě). Rada konstatovala, že osobní postoje předsedy výboru nevyjadřují názor vedení...

Stárek: Dnes chápu sílu a význam událostí z listopadu 1989

17. listopadu 2023 v 11:50

Když se v listopadu '89 lidé shromáždili na Národní třídě, byl jsem jen malý kluk. Sedm let. Příliš mladý na to, abych pochopil, co se děje. Ale ty obrazy… ty hlasy… ten pocit změny ve vzduchu… ty se mi vryly do paměti.

Senioři v Praze 6 si vyzkoušeli virtuální realitu

31. října 2023 v 15:23

V říjnu se uskutečnily v našem domově s pečovatelskou službou Šlejnická a Liboc workshopy Virtuální reality od Czech VR Agency. Díky VR technologii se naši senioři mohou podívat do míst, kam už jim bohužel mnohé handicapy nedovolí, anebo naopak ještě jednou tam, kde to mají rádi a kam se rádi...

Fischer: Nácvik výstavby mobilních protipovodňových opatření proběhl úspěšně

23. října 2023 ve 21:30

Jako starosta Prahy 15 a předseda „Bezpečnostní rady“ a „Povodňové komise“ si dovoluji informovat, že se v sobotu 21. října uskutečnila periodická prověřovací výstavba mobilních protipovodňových opatření (MPO).

Informační akce ke kampani Vykročte s Ligou ke zdraví

18. října 2023 ve 20:39

Liga proti rakovině Praha official pořádala minulý týden v parku Přátelství informační akci ke kampani Vykročte s Ligou ke zdraví. Ta motivuje k úpravám životního stylu, třeba prostřednictvím účasti v soutěži. Naše místostarostka pro oblast zdravotní péče Kamila Matějková přirozeně nemohla...

Valovič: Je potřeba zlepšit financování radnic, shodl se Sněm starostů

17. září 2023 v 10:21

„Pražští starostové táhnou za jeden provaz! I když každá městská část má svá specifika, jsou výzvy, kterým čelíme společně. Typicky se týkají rozpočtu, ať už jde o financování škol nebo přerozdělování prostředků v rámci hlavního města. Právě o tom, jak zefektivnit, zjednodušit, a hlavně zlepšit...

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Praha 6 pozvala ukrajinské děti na „prázdniny“

14. září 2023 v 09:03

Partnerství Prahy 6 s ukrajinským městem Chmelnyckyj netrvá dlouho, ale je o to intenzivnější. Kromě humanitární pomoci, kterou tam šestá městská část od vypuknutí války pravidelně posílá, se rozhodla, že pozve na návštěvu ukrajinské školáky.

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Portlík: Prosecký rybníček bude opraven

10. září 2023 v 09:01

Prosecký rybníček by měl být konečně po dlouhé době opraven. Informoval o tom na svém facebookovém profilu starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Valovič: Osud staré radnice budeme řešit v kontextu celé lokality

8. září 2023 v 08:45

Poprvé jsem jednali v nové budově ve Vinohradské, kam se celý úřad postupně stěhuje. Důvody ke stěhování jsem zde popsal mnohokrát, tak je tentokrát jen shrnu. Jsem přesvědčen, že pro pozitivní změnu je potřeba být aktivní. Stará radniční budova se po letech omezených investic stala pomyslným...

Stárek: Válka je hrozivý vůl!

31. srpna 2023 v 06:30

Každý z vás, kdo mě alespoň trochu zná, tak ví, že si na prvoplánové provokace a teatrální gesta příliš nepotrpím. Naopak, mam rád účinnou a praktickou pomoc. Za svou výhodu považuji i fakt, že příliš nepropadám emocím. Jsem proste realista, který stojí oběma nohama...

V Praze 10 zasedne Zdravotní a sociální výbor, radnice zveřejnila program

23. srpna 2023 v 17:23

Zdravotní a sociální výbor zasedá ve středu 30. srpna v 17 hodin v Radničním salonku ve Vršovické ulici.

Další články
Nahoru