Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ze sociálních sítí

Starostka Prahy 11 předala policistům dar

Starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (Hnutí pro Prahu 11) společně s vedoucím oddělení krizového řízení nedávno předala vedení Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) věcný dar. Příslušníci PMJ zasahují jako první při řadě mimořádných událostí od pátrání po ztracených či pohřešovaných osobách, zajištění nebezpečných osob, nálezu munice, řešení dopravních nehod a řady dalších událostí. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Věcný dar v podobě sady termovizního monokuláru byl předán v pátek 20. října v Ďáblicích na základně pohotovostní motorizované jednotky. Termokamera bude zasahujícím policistům opět sloužit zejména v první linii zásahu.

Termovizní kamera fungující na principu zobrazení tepelného záření s citlivostí 20mK, 35 mm čočkou a 8× digitálním zoomem umožňuje detekci až téměř na dva kilometry. Termokamera bude sloužit policistům při řadě běžných i mimořádných událostí, kdy se právě tepelná analýza a její grafické znázornění stává klíčovým bodem vyhledávání.

Svoji oprávněnou využitelnost tak najde zejména při špatných viditelných podmínkách a potřebě vyhledání a detekce osob i objektů, kontroly terénu, budov, okolí či dalšího, jinak neviditelného rozpoznání možných skrytých rizik.

Termovizní monokulár doplní již v předešlých letech pořízené věcné dary v podobě taktických sluchátek, zdravotnických batohů či sad na násilné vstupy. S veškerým speciálním vybavením se můžete setkat právě ve vozidlech velitelů policie nepřetržitě působících na území nejen Prahy 11, ale celé Prahy.

Rozpoznáte je velmi snadno, neboť po vytočení tísňové linky 158 jsou to právě oni, kdo zasahují na místě mezi prvními. V případě mimořádných událostí navíc přebírají velení a koordinují veškeré síly a prostředky policie v místě zásahu. Potkat se s nimi můžete též v rámci prezentace jejich práce například při příležitosti Dne s IZS, který proběhl například tento rok v červnu.

Dle slov vedoucího oddělení krizového řízení představuje věcný dar v kontextu výše uvedeného pouze malé poděkování ze strany MČ Praha 11 všem zasahujícím policistkám a policistům za jejich dennodenní nebezpečnou, ale o to více potřebnou práci při zajištění bezpečí nás všech.

„Jsme velmi rádi, že můžeme opět pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, a těm, kteří ve dne v noci pomáhají nám,“ uvedla starostka Zdeňková.


Autor: red

Vandalismus v praxi

22. června 2024 v 07:13

Jak vypadá vandalismus v praxi, jste se mohli přesvědčit o víkendu na víceúčelovém hřišti Tenisová. V pátek a v sobotu probíhala výměna sítí na hřišti, neboť současné sítě byly značně potrhané a často se stávalo, že otvorem v sítí proletěl míč přímo...

Praha 9: Uzavření Stavebního úřadu

20. června 2024 v 05:55

V pondělí 24. června bude v čase 10:30 až 13 hodin z provozních důvodů uzavřen Stavební úřad.

V Trmalově vile se děkovalo ředitelům škol v Praze 10

19. června 2024 v 10:01

Starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), radní Ondřej Počarovský (TOP 09) a senátor Jan Pirk (Spolu) se společně v Trmalově vile setkali s řediteli škol na území desáté městské části. „Poděkovali jsme jim za to, jakou skvělou práci se svými pedagogickými sbory během roku odváděli,“ napsal na...

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích o tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Další články
Nahoru