Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Starostka Černochová se setkala s řediteli škol a školek

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2.

Na pravidelné schůzce zazněly hlavně informace o tom, jaká je na dvojkových školách situace ohledně šíření koronaviru. Ředitelé popsali složitá jednání s hygienickou stanicí, ale také s některými rodiči, ohledně nařízení karantén. Zároveň si mezi sebou předali kontaktní telefon na zástupce hygieny, který nově situaci s karanténami ve školách řeší.

„Vůbec vám současnou situaci nezávidím a obdivuji vás, s jakým nasazením ji zvládáte,“ poděkovala starostka Jana Černochová zástupcům školských zařízení a ujistila je, že mají a vždy budou mít podporu městské části Praha 2. Zároveň ředitele škol informovala o nadcházejících akcích, kam mohou se školáky zavítat.

„Blíží se Den válečných veteránů, dopoledne 11. listopadu tradičně patří školám a školkám, ale i v odpoledních hodinách si děti i dospělí mohou na náměstí Míru najít zábavu. Zároveň se 1. prosince chystá zdobení stromečků, což je tradiční akce našich dvojkových škol. A pokud vše dobře dopadne, budou na Dvojce opět zprovozněná kluziště, a to v Riegrových sadech a v Grébovce,“ upozornila starostka.

Ledové plochy v dopoledních hodinách aktivně využívají mateřské školy a odpoledne chodí děti ze základních škol bruslit v rámci družin.Autor: TZ, red

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Další články
Nahoru