Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Starostka Černochová se setkala s řediteli škol a školek

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2.

Na pravidelné schůzce zazněly hlavně informace o tom, jaká je na dvojkových školách situace ohledně šíření koronaviru. Ředitelé popsali složitá jednání s hygienickou stanicí, ale také s některými rodiči, ohledně nařízení karantén. Zároveň si mezi sebou předali kontaktní telefon na zástupce hygieny, který nově situaci s karanténami ve školách řeší.

„Vůbec vám současnou situaci nezávidím a obdivuji vás, s jakým nasazením ji zvládáte,“ poděkovala starostka Jana Černochová zástupcům školských zařízení a ujistila je, že mají a vždy budou mít podporu městské části Praha 2. Zároveň ředitele škol informovala o nadcházejících akcích, kam mohou se školáky zavítat.

„Blíží se Den válečných veteránů, dopoledne 11. listopadu tradičně patří školám a školkám, ale i v odpoledních hodinách si děti i dospělí mohou na náměstí Míru najít zábavu. Zároveň se 1. prosince chystá zdobení stromečků, což je tradiční akce našich dvojkových škol. A pokud vše dobře dopadne, budou na Dvojce opět zprovozněná kluziště, a to v Riegrových sadech a v Grébovce,“ upozornila starostka.

Ledové plochy v dopoledních hodinách aktivně využívají mateřské školy a odpoledne chodí děti ze základních škol bruslit v rámci družin.Autor: TZ, red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru