Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Starostka Černochová se setkala s řediteli škol a školek

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2.

Na pravidelné schůzce zazněly hlavně informace o tom, jaká je na dvojkových školách situace ohledně šíření koronaviru. Ředitelé popsali složitá jednání s hygienickou stanicí, ale také s některými rodiči, ohledně nařízení karantén. Zároveň si mezi sebou předali kontaktní telefon na zástupce hygieny, který nově situaci s karanténami ve školách řeší.

„Vůbec vám současnou situaci nezávidím a obdivuji vás, s jakým nasazením ji zvládáte,“ poděkovala starostka Jana Černochová zástupcům školských zařízení a ujistila je, že mají a vždy budou mít podporu městské části Praha 2. Zároveň ředitele škol informovala o nadcházejících akcích, kam mohou se školáky zavítat.

„Blíží se Den válečných veteránů, dopoledne 11. listopadu tradičně patří školám a školkám, ale i v odpoledních hodinách si děti i dospělí mohou na náměstí Míru najít zábavu. Zároveň se 1. prosince chystá zdobení stromečků, což je tradiční akce našich dvojkových škol. A pokud vše dobře dopadne, budou na Dvojce opět zprovozněná kluziště, a to v Riegrových sadech a v Grébovce,“ upozornila starostka.

Ledové plochy v dopoledních hodinách aktivně využívají mateřské školy a odpoledne chodí děti ze základních škol bruslit v rámci družin.Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru