Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Starostka Černochová se setkala s řediteli škol a školek

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2.

Na pravidelné schůzce zazněly hlavně informace o tom, jaká je na dvojkových školách situace ohledně šíření koronaviru. Ředitelé popsali složitá jednání s hygienickou stanicí, ale také s některými rodiči, ohledně nařízení karantén. Zároveň si mezi sebou předali kontaktní telefon na zástupce hygieny, který nově situaci s karanténami ve školách řeší.

„Vůbec vám současnou situaci nezávidím a obdivuji vás, s jakým nasazením ji zvládáte,“ poděkovala starostka Jana Černochová zástupcům školských zařízení a ujistila je, že mají a vždy budou mít podporu městské části Praha 2. Zároveň ředitele škol informovala o nadcházejících akcích, kam mohou se školáky zavítat.

„Blíží se Den válečných veteránů, dopoledne 11. listopadu tradičně patří školám a školkám, ale i v odpoledních hodinách si děti i dospělí mohou na náměstí Míru najít zábavu. Zároveň se 1. prosince chystá zdobení stromečků, což je tradiční akce našich dvojkových škol. A pokud vše dobře dopadne, budou na Dvojce opět zprovozněná kluziště, a to v Riegrových sadech a v Grébovce,“ upozornila starostka.

Ledové plochy v dopoledních hodinách aktivně využívají mateřské školy a odpoledne chodí děti ze základních škol bruslit v rámci družin.Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru