Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komentáře

Starosta Wenzl: Poděkování patří každému z vás za to, že jste se poprali s těžkou covidovou dobou

Vážení a milí spoluobčané, stojíme na prahu nového roku, který je jistě pro většinu z nás plný očekávání, víry a naděje. Rok uplynulý byl ve všech ohledech zkrátka jiný. Koho z nás by napadlo, že se v dnešní přetechnizované době zásadně změní naše životy vinou neznámého viru?

Ohlédnutí za rokem 2020 je smutné a domnívám se, že vzpomínky na něj v nás budou ještě mnoho let vyvolávat smíšené pocity. Život se mnohým změnil od základu, prázdné ulice, divadla, školy, hřiště i obchody – to je obrázek, který novodobá historie nezažila.

Je jisté, že s příchodem nového roku epidemie neskončí. Přejme si, abychom se co nejdříve mohli věnovat svým oblíbeným koníčkům bez omezení a život se pomalu vrátil do zajetých kolejí. I když se mnohým nelíbí zákazy a omezení, které musíme dodržovat, je to asi to jediné, co můžeme pro zlepšení situace učinit.

V předchozích letech bylo obvyklé, že se v podzimních měsících v naší městské části stále něco dělo. Vzhledem k pandemii jsme se ale nemohli setkat, bohužel ani v krásném předvánočním čase o adventních nedělích.

Mrzí mě to především s ohledem na naše děti, které se tolik těšily a plánovaly různá vystoupení. Nemohly se konat ani žádné jiné vánoční večírky, setkání a společná posezení třeba v restauraci. Restrikce a nařízení byly nekompromisní.

Velice často jsem v této nelehké době myslel na naše seniory, kteří se bohužel stali těmi nejohroženějšími. Je nutné, abychom byli, více než kdy jindy, k našim starším spoluobčanům ohleduplní a všímaví.

Zdraví je křehká nádoba, kterou musíme hýčkat a opatrovat. Uplynulý rok nám ukázal, že právě zdraví je to nejcennější, co máme. A skutečně to není pouhá fráze.

Rád bych navázal o poznání pozitivněji, a to poděkováním všem, kteří se jakoukoli formou podíleli na boji s epidemií. Z obavy, že bych na někoho mohl zapomenout, posílám toto poděkování všem, kdo si jej zaslouží.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům našeho úřadu za to, jak skvěle zvládali svou práci i v těchto bojových podmínkách. Mé velké poděkování, milí spoluobčané, patří každému z vás za to, že jste se poprali s touto těžkou covidovou dobou. Skutečně nám nezbývá než věřit a mít naději, že se vše v dobré obrátí!

Milí spoluobčané, z celého srdce chci všem do nového roku popřát především pevné zdraví, alespoň kapičku štěstí, hodně radosti a úsměvů a samozřejmě úspěchy jak v osobním, tak i v profesním životě. Přeji nám, aby byl rok 2021 šťastný, zdravý a naplněný láskou!

Autorem textu je starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO)


Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru