Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Komentáře

Starosta Wenzl: Poděkování patří každému z vás za to, že jste se poprali s těžkou covidovou dobou

Vážení a milí spoluobčané, stojíme na prahu nového roku, který je jistě pro většinu z nás plný očekávání, víry a naděje. Rok uplynulý byl ve všech ohledech zkrátka jiný. Koho z nás by napadlo, že se v dnešní přetechnizované době zásadně změní naše životy vinou neznámého viru?

Ohlédnutí za rokem 2020 je smutné a domnívám se, že vzpomínky na něj v nás budou ještě mnoho let vyvolávat smíšené pocity. Život se mnohým změnil od základu, prázdné ulice, divadla, školy, hřiště i obchody – to je obrázek, který novodobá historie nezažila.

Je jisté, že s příchodem nového roku epidemie neskončí. Přejme si, abychom se co nejdříve mohli věnovat svým oblíbeným koníčkům bez omezení a život se pomalu vrátil do zajetých kolejí. I když se mnohým nelíbí zákazy a omezení, které musíme dodržovat, je to asi to jediné, co můžeme pro zlepšení situace učinit.

V předchozích letech bylo obvyklé, že se v podzimních měsících v naší městské části stále něco dělo. Vzhledem k pandemii jsme se ale nemohli setkat, bohužel ani v krásném předvánočním čase o adventních nedělích.

Mrzí mě to především s ohledem na naše děti, které se tolik těšily a plánovaly různá vystoupení. Nemohly se konat ani žádné jiné vánoční večírky, setkání a společná posezení třeba v restauraci. Restrikce a nařízení byly nekompromisní.

Velice často jsem v této nelehké době myslel na naše seniory, kteří se bohužel stali těmi nejohroženějšími. Je nutné, abychom byli, více než kdy jindy, k našim starším spoluobčanům ohleduplní a všímaví.

Zdraví je křehká nádoba, kterou musíme hýčkat a opatrovat. Uplynulý rok nám ukázal, že právě zdraví je to nejcennější, co máme. A skutečně to není pouhá fráze.

Rád bych navázal o poznání pozitivněji, a to poděkováním všem, kteří se jakoukoli formou podíleli na boji s epidemií. Z obavy, že bych na někoho mohl zapomenout, posílám toto poděkování všem, kdo si jej zaslouží.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům našeho úřadu za to, jak skvěle zvládali svou práci i v těchto bojových podmínkách. Mé velké poděkování, milí spoluobčané, patří každému z vás za to, že jste se poprali s touto těžkou covidovou dobou. Skutečně nám nezbývá než věřit a mít naději, že se vše v dobré obrátí!

Milí spoluobčané, z celého srdce chci všem do nového roku popřát především pevné zdraví, alespoň kapičku štěstí, hodně radosti a úsměvů a samozřejmě úspěchy jak v osobním, tak i v profesním životě. Přeji nám, aby byl rok 2021 šťastný, zdravý a naplněný láskou!

Autorem textu je starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO)


Budoucnost fotbalu na Žižkově? Koalice pro Prahu 3 předloží návrh nové smlouvy, počítá s nájmem na 30 let za korunu

29. dubna 2021 v 17:49

Koalice pro Prahu 3 (ODS+KDU-ČSL+Svobodní) přichází na dnešní jednání zastupitelstva s konkrétním návrhem řešení situace ohledně smlouvy MČ Praha 3 s Viktorií Žižkov. Smlouvu bychom rádi uzavřeli na dobu o 10 let delší, a to na 30 let za nájemné za symbolickou jednu korunu, to znamená úsporu na...

Pražská ODS: Koalice se zdražováním jízdenek lidem neříká pravdu

22. dubna 2021 ve 12:29

Pražská koalice neříká lidem pravdu, když se rozhodla o čtvrtinu zdražit jednorázové turistické jízdné. Před rokem totiž tvrdila, že k tomu, aby se stabilizovalo hospodaření dopravního podniku, je nezbytné zvyšovat cenu jednorázových jízdenek a každý rok postupně zdražovat i kupony o 365 korun....

Komentář: Doprovázení pěstounských rodin si jistě zaslouží legislativní úpravu, musí však být citlivá

13. dubna 2021 v 09:42

Téma pěstounů je v současné době více diskutované než dřív, a to je určitě dobře. Poměrně často se však pěstounství zaměňuje s adopcí dětí, a ne každý je schopen uvědomit si mezi těmito dvěma instituty rozdíly. Jedno mají ale společné: pěstouni i adoptivní rodiče nahrazují rodinné prostředí dětem,...

Černochová: Po bitvě o navrácení deseti miliard přijde ministerstvo kvůli vlastní neschopnosti o půl miliardy

7. dubna 2021 v 17:01

„Pravomocné rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o udělení více než půlmiliardové pokuty Ministerstvu obrany za pochybení při zakázce na nákup víceúčelových vrtulníků je pohromou pro obranný rozpočet a naše ozbrojené síly. Bez ohledu na to, zda bude následovat soudní proces, a...

ODS Praha: Pražské dopravě hrozí kolaps, slibovaná koordinace dopravních omezení se nekoná

18. března 2021 ve 14:21

Radní pro dopravu Adam Scheinherr na dnešním jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy představil rozsáhlý materiál, týkající se dopravních omezení v souvislosti s plánovanými opravami pražských komunikací. Z celkových 40 investičních akcí jich byla téměř polovina odmítnuta vedeními jednotlivých radnic...

Zajíčková: Navrženou podobu maturit vítám

7. února 2021 v 16:48

Letošní maturity budou v mnoha ohledech jiné. Studenti se toho vzhledem k situaci nestihli naučit tolik, kolik jejich spolužáci v předchozích ročnících. Nicméně nebudou prokazovat pouze objem vědomostí. Musí zvládnout ustát také stres, který s sebou zkouška dospělosti logicky...

Další články
Nahoru