Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Komentáře

Starosta Wenzl: Poděkování patří každému z vás za to, že jste se poprali s těžkou covidovou dobou

Vážení a milí spoluobčané, stojíme na prahu nového roku, který je jistě pro většinu z nás plný očekávání, víry a naděje. Rok uplynulý byl ve všech ohledech zkrátka jiný. Koho z nás by napadlo, že se v dnešní přetechnizované době zásadně změní naše životy vinou neznámého viru?

Ohlédnutí za rokem 2020 je smutné a domnívám se, že vzpomínky na něj v nás budou ještě mnoho let vyvolávat smíšené pocity. Život se mnohým změnil od základu, prázdné ulice, divadla, školy, hřiště i obchody – to je obrázek, který novodobá historie nezažila.

Je jisté, že s příchodem nového roku epidemie neskončí. Přejme si, abychom se co nejdříve mohli věnovat svým oblíbeným koníčkům bez omezení a život se pomalu vrátil do zajetých kolejí. I když se mnohým nelíbí zákazy a omezení, které musíme dodržovat, je to asi to jediné, co můžeme pro zlepšení situace učinit.

V předchozích letech bylo obvyklé, že se v podzimních měsících v naší městské části stále něco dělo. Vzhledem k pandemii jsme se ale nemohli setkat, bohužel ani v krásném předvánočním čase o adventních nedělích.

Mrzí mě to především s ohledem na naše děti, které se tolik těšily a plánovaly různá vystoupení. Nemohly se konat ani žádné jiné vánoční večírky, setkání a společná posezení třeba v restauraci. Restrikce a nařízení byly nekompromisní.

Velice často jsem v této nelehké době myslel na naše seniory, kteří se bohužel stali těmi nejohroženějšími. Je nutné, abychom byli, více než kdy jindy, k našim starším spoluobčanům ohleduplní a všímaví.

Zdraví je křehká nádoba, kterou musíme hýčkat a opatrovat. Uplynulý rok nám ukázal, že právě zdraví je to nejcennější, co máme. A skutečně to není pouhá fráze.

Rád bych navázal o poznání pozitivněji, a to poděkováním všem, kteří se jakoukoli formou podíleli na boji s epidemií. Z obavy, že bych na někoho mohl zapomenout, posílám toto poděkování všem, kdo si jej zaslouží.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům našeho úřadu za to, jak skvěle zvládali svou práci i v těchto bojových podmínkách. Mé velké poděkování, milí spoluobčané, patří každému z vás za to, že jste se poprali s touto těžkou covidovou dobou. Skutečně nám nezbývá než věřit a mít naději, že se vše v dobré obrátí!

Milí spoluobčané, z celého srdce chci všem do nového roku popřát především pevné zdraví, alespoň kapičku štěstí, hodně radosti a úsměvů a samozřejmě úspěchy jak v osobním, tak i v profesním životě. Přeji nám, aby byl rok 2021 šťastný, zdravý a naplněný láskou!

Autorem textu je starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO)


Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru