Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Starosta Wenzl navštívil záchranáře na přehradě Orlík
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (druhý zprava) se zajímal o potřeby těchto obětavých nadšenců, kteří ve svém volném čase pomáhají zachraňovat lidské životy. Foto: P15

Starosta Wenzl navštívil záchranáře na přehradě Orlík

Doba letních prázdnin není pro záchranáře z Vodní záchranné služby ČČK Praha 15 časem odpočinku.

Od roku 2017 zajištují fungování základny na přehradě Orlík a jsou voláni k zásahům na vodní ploše a v jejím bezprostředním okolí. Na přehradě slouží s dvěma motorovými čluny, pracovně nazvanými gumák a plecháč.

Poskytují první pomoc a podporu pro hlavní složky integrovaného záchranného systému a vzhledem k zhoršenému přístupu k vodní ploše jsou zpravidla nejrychleji na místě zásahu.

Na záchranářskou základnu se osobně přijel podívat starosta patnácté městské části Milan Wenzl (za ANO). „Děkuji předsedovi záchranné služby Lukáši Kordíkovi a všem ostatním členům za skvělou reprezentaci Prahy 15," uvedl. 


Autor: TZ, red

Středisko volného času Jednička pozve na Island

Dnes v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Praha 5 vydala speciální číslo radničních novin, chce přiblížit problematiku územního rozvoje

18. ledna 2022 v 19:45

Ukázat komplexní proces od myšlenky k realizaci stavebního projektu včetně pravomocí městské části zasahovat do procesu výstavby na svém území. To je hlavní idea speciálu radničního časopisu Pětka, který se rozhodla vydat Praha 5.

Další články
Nahoru