Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Starosta Valovič o Strategii pro Desítku

Možná jste už někdy v minulosti slyšeli o Strategii pro Desítku. Jde o dokument, který udává naší městské části směr a vizi na celou dekádu. Jeho příprava začala v roce 2019, tedy ještě před globální pandemií, a zabrala zhruba rok. Na strategii se podílelo více než 100 expertů z různých odvětví a prostřednictvím dotazníkových šetření se do něj zapojila i veřejnost.

Výsledný dokument stanovuje celkem 26 konkrétních cílů a definuje 59 různých opatření týkajících se správy věcí veřejných, životního prostředí, udržitelné spotřeby, mobility, zdraví, sociálních služeb, vzdělávání, kultury, územního rozvoje, společenské odpovědnosti a podnikání. Velkou předností tohoto dokumentu, že se dívá až do roku 2030 a přesahuje tak čtyřletý politický cyklus.

Jeho součástí jsou třeba nová koncepce rodinné politiky, participační projekt Moje stopa ve škole nebo agendy týkající se udržitelnosti, městské mobility i územního rozvoje v kontextu očekávaného demografického vývoje. Nebudu zabíhat do detailů, protože to není možné. Jde skutečně o obsáhlý dokument.

Přečíst si ho můžete zde https://strategieprodesitku.cz/wp-content/uploads/2019/10/Př%C3%ADloha-č.-1_AČ_SPUR_2019.pdf

V rámci odborné skupiny jsme aktuálně jednali o prioritizaci cílů a opatření, a hlavně o tom, jak je budeme plnit. 

Příspěvek starosty Prahy 10 Martina Valoviče na jeho facebookovém profilu


Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru