dnes
Pondělí - obcasny-dest
17°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
15°C
Starosta Štěpánek povede do voleb kandidátku Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí
Starosta Prahy Petr Štěpánek je i pražským zastupitelem. Foto: archiv

Starosta Štěpánek povede do voleb kandidátku Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí

V pátek podalo kandidátní listinu v rámci voleb do Zastupitelstva městské části Praha 4 politické uskupení Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí, v jejímž čele kandiduje stávající starosta „čtyřky“ a předseda Strany zelených Petr Štěpánek. Na kandidátce jsou zastoupeni kandidáti Strany zelených, místních spolků a občanských aktivistů z Prahy 4.

Priority politického uskupení Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí cílí na oblasti životního prostředí, dopravy a na velké infrastrukturní projekty na území městské části Praha 4. „V příštím volebním období chceme dotáhnout zavírání heren a zaměřit se především na černé herny,“ sdělil k prioritám volebního programu lídr kandidátky Petr Štěpánek, za jehož stávajícího mandátu se díky zavedení nulové tolerance hazardu v Praze 4 povedlo zredukovat počet hracích automatů z 1081 v roce 2014 na dnešních 118 kusů.

„Dále chceme dokončit druhou etapu koupaliště Lhotka a s městem dotáhnout protihluková opatření na Jižní spojce, D1 a postavit zakrytí Spořilovské. Velkými projekty budou také rekonstrukce ulic Branické s Technickou správou komunikací a Táborské s Dopravním podnikem hl. m. Prahy,“ doplnil další priority Petr Štěpánek.

Zásadním projektem je podle něj plán dokončit těžké zakrytí Spořilovské ulice, kde by nad zakrytou komunikací, která dnes exhalacemi a hlukem trápí tisíce obyvatel Spořilova, měl vzniknout park o výměře zhruba čtyř hektarů.

V příštím volebním období čeká městskou část dořešení zón placeného stání. Zatím byly zavedeny v Podolí, Nuslích a podél stanic metra C. Městská část si nechává zpracovat studii dopravy v klidu a upřednostnit místní obyvatele při parkování hodlá i v budoucnu.

Za Zelené na dalších místech kandidují místostarostka Prahy 4 Iva Kotvová z Braníka, radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová, dále Petr Kutílek, zastupitel a iniciátor petice za nulovou toleranci hazardu v Praze 4 a přírodovědec Jiří Bendl.

Nezávislými kandidáty jsou Jan Slanina, právník a aktivista Krasohledného spolku Dobeška, Eva Benešová, učitelka a představitelka místního spolku Domov Michle. Na kandidátce je celkem osm nezávislých kandidátů ze všech koutů Prahy 4.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru