dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - jasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
Starosta Štěpánek povede do voleb kandidátku Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí
Starosta Prahy Petr Štěpánek je i pražským zastupitelem. Foto: archiv

Starosta Štěpánek povede do voleb kandidátku Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí

V pátek podalo kandidátní listinu v rámci voleb do Zastupitelstva městské části Praha 4 politické uskupení Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí, v jejímž čele kandiduje stávající starosta „čtyřky“ a předseda Strany zelených Petr Štěpánek. Na kandidátce jsou zastoupeni kandidáti Strany zelených, místních spolků a občanských aktivistů z Prahy 4.

Priority politického uskupení Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí cílí na oblasti životního prostředí, dopravy a na velké infrastrukturní projekty na území městské části Praha 4. „V příštím volebním období chceme dotáhnout zavírání heren a zaměřit se především na černé herny,“ sdělil k prioritám volebního programu lídr kandidátky Petr Štěpánek, za jehož stávajícího mandátu se díky zavedení nulové tolerance hazardu v Praze 4 povedlo zredukovat počet hracích automatů z 1081 v roce 2014 na dnešních 118 kusů.

„Dále chceme dokončit druhou etapu koupaliště Lhotka a s městem dotáhnout protihluková opatření na Jižní spojce, D1 a postavit zakrytí Spořilovské. Velkými projekty budou také rekonstrukce ulic Branické s Technickou správou komunikací a Táborské s Dopravním podnikem hl. m. Prahy,“ doplnil další priority Petr Štěpánek.

Zásadním projektem je podle něj plán dokončit těžké zakrytí Spořilovské ulice, kde by nad zakrytou komunikací, která dnes exhalacemi a hlukem trápí tisíce obyvatel Spořilova, měl vzniknout park o výměře zhruba čtyř hektarů.

V příštím volebním období čeká městskou část dořešení zón placeného stání. Zatím byly zavedeny v Podolí, Nuslích a podél stanic metra C. Městská část si nechává zpracovat studii dopravy v klidu a upřednostnit místní obyvatele při parkování hodlá i v budoucnu.

Za Zelené na dalších místech kandidují místostarostka Prahy 4 Iva Kotvová z Braníka, radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová, dále Petr Kutílek, zastupitel a iniciátor petice za nulovou toleranci hazardu v Praze 4 a přírodovědec Jiří Bendl.

Nezávislými kandidáty jsou Jan Slanina, právník a aktivista Krasohledného spolku Dobeška, Eva Benešová, učitelka a představitelka místního spolku Domov Michle. Na kandidátce je celkem osm nezávislých kandidátů ze všech koutů Prahy 4.


V Praze 6 bude na podzim kandidovat 11 subjektů

2. srpna 2018 ve 22:21

V úterý 31. července v 16 hodin vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva městská části Praha 6. Na registrační úřad městské části bylo odevzdáno celkem jedenáct kandidátních listin. Je to o pět kandidátek méně než při minulých komunálních volbách v roce...

Kandidát ANO na primátora Stuchlík se zbavil podílu ve Fair Creditu

1. srpna 2018 v 00:10

Lídr kandidátky hnutí ANO v Praze Petr Stuchlík prodal podíl ve společnosti Fair Credit.

Další články
Nahoru