dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražský sportPražský život

Starosta se postará o pivo: Klokani se zachránili, od Zoufalíka dostanou slíbený sud

Poslední týden byl jedním z velmi významných v historii pražských Bohemians 1905. Nejdříve na začátku týdne Zastupitelstvo městské části Praha 10 schválilo odkup stadionu a včera vše dokonali samotní fotbalisté s Viktorií Plzeň, když po remíze zachránili ligovou soutěž pro příští rok. Takže bylo co slavit.

„V Ďolíčku byla nádherná atmosféra. Jsem rád, že jsme k ní přispěli zajištěním budoucnosti tohoto fotbalového klubu s velmi bohatou historií. Splnil jsem i druhý slib, který jsem tentokrát dal před zápasem hráčům, že pokud se zachrání v první lize, tak mají ode mne sud piva. Sice Plzeň neporazili, ale pivo si zaslouží,“ popisoval skvělý závěr sezony Klokanů starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Městská část Praha 10 totiž rozhodla, že získá od společnosti Bohemians Real fotbalový stadion Bohemians 1905 směnou za sousední pozemek a doplatek 49 milionů korun.

„Jsem upřímně rád, že se po osmi letech jednání konečně blížíme k závěru, jehož výsledkem je záchrana jedné z historických dominant Prahy 10 – vršovického Ďolíčku. Společně s fanoušky a příznivci Klokanů se nám tak podařilo zachránit nejen stadion, ale i nejvyšší soutěž. Za to všechno patří všem dík,“ dodal starosta Zoufalík.

Pro starostu je potěšující i to, že záchranářské práce zvládla také Slavia Praha, takže se v Praze 10 příští sezonu bude hrát liga i v Edenu.


Další články
Nahoru